Osmý tým skončeného ročníku nejvyšší rumunské soutěže tak v souboji s Viktorií na poslední chvíli nahradil slavnějšího městského rivala CFR, který hrál v ročníku 2008/2009 Ligu mistrů.

První poločas přinesl hru především ve středu pole, kdy plzeňští fotbalisté měli více míč na svých kopačkách, ale bez vážnějších příležitostí. Tou největší, byla ve 20. minutě šance Marka Bakoše, který zakončoval kombinační akci, jeho střela však skončila v náručí gólmana Kluže.

Ve 42. minutě přišla ztráta míče ve středu hřiště a soupeř se po rychlém brejku z levé strany ujal vedení – 1:0.

„V prvním poločasu se na naší hře patrně projevilo cestování a také dva středeční tréninky. Soupeř byl pohyblivější, náš presink nebyl důrazný, chyběla lehkost,“ komentoval první poločas trenér Pavel Vrba.

Do druhé části plzeňský kouč prostřídal a na hřiště poslal hned pětici nových hráčů. I tak se ale obraz hry příliš nezměnil. V 78. minutě bravurně zlikvidoval Ticháček rychlý průnik Kluže a bleskovou rozehrávkou vybídl spoluhráče k protiútoku. V pokutovém území pak jeden z hráčů rumunského klubu zahrál rukou a nařízený pokutový kop proměnil ve vyrovnávací branku David Limberský.

Nerozhodný stav, ale viktoriáni do konce neudrželi, pět minut před koncem šel soupeř se štěstím a s pomocí tyče do vedení a stav 2:1 v jeho prospěch zůstal až do konce zápasu.

„Ve druhé půli jsme zpřesnili hru a výsledkem bylo zasloužené vyrovnání. Bohužel v závěru přišla chyba a druhý gól soupeře,“ dodal Vrba.

FC Universitatea Kluž - FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:0, 42. Tristea, 87. Tony – 78. Limberský z PK).

Viktoria: Daněk (46. Ticháček) - Rajtoral (46. Darida), Neuwirth, Trapp (70. Sladký), Limberský - Ďuriš (46. Kolář), Horváth (58. Brezinský), Jiráček, Petržela (46. Hora), Pilař (70. Krmenčík) - Bakoš (46. Fillo). Trenér: Pavel Vrba.