Pražané sice hráli od 28. minuty bez vyloučeného kapitána Tomáše Řepky, ale Plzeň nedokázala svoji dlouhou početní výhodu využít. Naopak. O jediný gól utkání se v 77. minutě postaral Libor Sionko. V závěru byl vyloučen také hostující František Rajtoral.

Sparťanskou obranu zlobil v prvním poločase především hbitý Petržela. Ve 33. minutě spálil šanci díky razantnímu zákroku gólmana Blažka, podruhé na levé straně šestnáctky před přestávkou trefil boční síť. Sparta také zazlobila, když Kweuke napálil z dvaceti metrů míč přímo do náruče Krbečka.

Očekávaný nápor Plzně po pauze ale nepřišel, přestože se na něj domácí příchodem stopera Hejdy nachystali. Hosté byli pasivní stejně jako v úvodu utkání a spoléhali na ojedinělé centry či standardní situace.

A za svou pasivitu zaplatili ve chvíli, kdy to nejméně očekávali. Třináct minut před koncem vykopl brankář Blažek míč do levého křídla, kde Sionka vyhrál rychlostní souboj s Rajtoralem. Na skákající míč sice vyběhl i brankář Krbeček, ale byl u něj pozdě a Sionkův lob mířil přesně do odkryté branky.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0). Branka: 77. Sionko. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Večeřa. ČK: 28. Řepka - 87. Rajtoral. ŽK: Rajtoral, Horváth. Diváci: 3401.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko, Vacek (46. Hejda), Matějovský, Žofčák (90.+1 V. Kadlec) - Kweuke (82. Lačný). Trenér: Chovanec.

Viktoria: Krbeček - Rajtoral, Ševinský, Navrátil, Limberský - Petržela, Rada (82. Jiráček), Horváth, Kolář (67. Tatanašvili) - Bakoš (89. Vaněček), Rezek. Trenér: Vrba.