Západočeši vyhráli poločas 2:1 a po změně stran zvýšili své vedení dokonce na 5:1. V závěru utkání však polevili v koncentraci a dovolili soupeři dvěma góly zkorigovat výsledek.

Viktoria nastoupila v kompletním složení i s uzdravenými záložníky Pavlem Horváthem a Danielem Kolářem. Na hrot útoku postavil trenéra Pavel Vrba v prvním poločase posilu z Jihlavy Stanislava Tecla.

Skóre zápasu otevřel v 17. minutě kapitán Viktorie Pavel Horváth. Za Lokomotiv sice v předposlední minutě prvního poločasu vyrovnal Felipe Caideco rovněž z penalty, ale český reprezentant Vladimír Darida vrátil Viktorii vedení brankou ve třetí minutě nastavení první části hry.

Viktorii vyšel i úvod druhého poločasu, ve 49. minutě překonal brankáře ruského mužstva Stanislav Tecl a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení.

Po dalších sedmi minutách se znovu prosadil Tecl a Viktoria vedla už 4:1.

Po hodině hry trenér Viktorie Pavel Vrba sáhl ke střídání, trojici Rajtoral, Ďuriš, Tecl nahradili na trávníku Štípek, Fillo a Bakoš.

A byl to právě slovenský útočník Marek Bakoš, kdo se po sedmi minutách pobytu na hřišti prosadil a zvýšil vedení Plzně už na 5:1.

Ruský tým sice góly Pavljučenka a Slováka Ďurici korigoval výsledek, ale z cenné výhry se zaslouženě radovali fotbalisté Viktorie Plzeň.

Fotbalisté Viktorie uzavřou soustředění na Kypru středečním duelem proti polskému Slasku Wroclav.

FC Viktoria Plzeň – Lokomotiv Moskva 5:3 (2:1)

Branky: 17. Horváth z PK, 45.+3. Darida, 49. Tecl a 56. Tecl, 68. Bakoš – 44. Caideco z PK, 72. Pavljučenko, 83. Ďurica.

Viktoria: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Hejda, Limberský (68. Končal) - Darida (77. Zeman), Horváth – Rajtoral (61. Štípek), Kolář, Ďuriš (61. Fillo) – Tecl (61. Bakoš).

Lokomotiv: Guilherme – Čorluka, Ďurica, Šiškin, Janbaev, Tarasov, Tigorev, Podberjozkin, Obinna, Caicedo, Alex, Hartiyadi, Syčev, Pavljučenko, Turik.