Plzeň vedla na Bazalech už 3:0, ale potom dovolila domácím snížit na 3:2 a v závěru se strachovala o výsledek, který nakonec uhájila.

První část hry ovládla Plzeň. Dobře kombinovala, soupeře nepustila do jediné vážnější akce a hlavně byla oproti jiným utkáním velice efektivní v koncovce. V první části hry si vytvořila dvě gólové příležitosti a obě proměnila.

„V prvním poločase jsme hráli velice dobře. Po kombinační stránce jsme byli lepší než Baník, dali jsme jeden gól po standardce. Druhý gól byl náš klasický, kdy jsme přečíslili soupeře v přechodové fázi. Mohli jsme dát i třetí branku, bohužel Darida svoji šanci neproměnil,“ litoval trenér Plzně Pavel Vrba.

Střelcem prvních dvou branek byl překvapivě stoper Marián Čišovský. „Za oba vstřelené góly zaslouží uznání,“ uvedl plzeňský trenér na adresu slovenského obránce Viktorie.

Plzeňský kouč podrobil za výkon ve druhé půlce kritice oba krajní záložníky. „Hráli strašně hluboko a do útočné fáze se nedostávali. Neměli jsme tak velké hřiště, jak bych si představoval. Dali jsme pak sice ještě třetí gól Kolářem, ale místo abychom dohráli zápas v klidu, strachovali jsme se o výsledek a závěr jsme odehráli velice špatně,“ uvedl Vrba.

Ostravský trenér Radek Látal, pro kterého to byl první zápas v roli hlavního kouče na lavičce Baníku, hodnotil oba poločasy opačně. „V prvním jsme propadli a zlepšili se až ve druhé půli. Všechny tři góly jsme dostali po hrubých chybách, což takové zápasy rozhoduje. Pokud se takových chyb v dalších zápasech nevyvarujeme, nemáme šanci,“ uvedl Látal.