Důvodem odřeknutí zápasu je podle mluvčího Viktorie Plzeň Václava Hanzlíka vysoký počet zraněných hráčů a změny tréninkové plánu.

"Museli jsme tedy narychlo zareagovat a domluvili se s Kišiněvem, s nímž jsme měli původně hrát až čtvrtý zápas," vysvětluje změnu soupeře Václav Hanzlík.

Utkání s Kišiněvem se odehraje na tréninkovém hřišti přímo v areálu hotelu, kde jsou viktoriáni ubytováni. Zápas, který začíná v 15.30 hodin, je možné opět sledovat v přímém přenosu na internetu prostřednictvím na viktoriánském YouTube kanále na klubových stránkách.

Viktoria tak musí hledat nového soupeře pro generálku na ligu, kterým byl původně Kišiněv. „Máme několik nabídek a brzy oznámíme, s kým odehrajeme generálku," řekl Hanzlík.

Fotbalisté Viktoria Plzeň změnili soupeře v rámci soustředěním ve Španělsku už podruhé. Při prvním kondičním kempu v komplexu Oliva Nova odřekl Západočechům rovněž jihokorejský klub Ulsan Hyundai FC.

Vedení klubu se ale podařilo domluvit narychlo náhradního soupeře, kterým byl klub čínské Superligy. Viktoria v zápase zvítězila 1:0 vlastní brankou soupeře.