Fotbalisté FC Viktoria Plzeň opět mění prostředí – v úterý odlétají přes Frankfurt do Valencie a pak autobusem do Benidormu, kde absolvují finální část zimní přípravy.

Změna by to měla být příjemná – viktoriáni totiž vymění český mráz za jižní slunce. Předpověď počasí pro španělské letovisko je příznivá – fotbalisty úřadujícího mistra a lídra ligové tabulky by mělo na rozdíl od prvního soustředění provázet slunečné počasí a teploty od sedmnácti do devatenácti stupňů.

Při prvním soustředění počasí viktoriánům příliš nepřálo, museli se vyrovnat s deštěm a silnými poryvy větru od moře. „Nebyla to ale až taková komplikace, pořád jsme mohli trénovat na přírodní trávě," uvedl kouč Viktorie Plzeň Roman Pivarník.

Fotbalisté Viktorie Plzeň jsou od začátku přípravy ve velké zátěži a pro nastávající soustředění mají mají před sebou důležitý úkol. „Musíme se dostat z únavy," upřesnil trenér. „Chceme hodně zapracovat na herních prvcích. Už jsme sami začali trénovat více s míčem, zatím jen v menší intenzitě," řekl trenér. V kádru chybí zranění hráči Chrien, Pilař a Baránek, ve výpravě jsou naopak nadějní dorostenci Vacovský a Pihrt.

Viktoria sehraje v rámci soustředění čtyři přípravná utkání. Hned v prvním zápase narazí na hřišti v Alicante na velmi silného soupeře – CSKA Moskva, který v ruské Premier lize přezimuje na třetím místě za vedoucím Spartakem Moskva a druhým Zenitem Petrohrad. Druhým soupeřem bude přímo v Benidormu jihokorejský tým Daejeon Citizen FC, poté nastoupí Západočeši proti dánskému Odense. V generálce na ligu pak Viktorii čeká opět v Benidormu moldavská Dacia Kišiněv. „Ve Španělsku se chceme nachystat tak, abychom byli připravení na ligu," dodává Pivarník.