Do přípravy v Rakousku se už ve středu zapojí další posila fotbalistů Viktorie Plzeň, slovenský obránce Marián Čišovský. Jednatřicetiletý fotbalista je odchovancem Humenného a hrál v Žilině, Artmédii Petrželka a Interu Bratislav, kde získal dva mistrovské tituly a dvakrát slovenský pohár.

Naposledy působil v rumunském Temešváru, který ale nedostal licenci a Čišovský se stal volným hráčem. „Usilovaly o něj v kluby v Rumunsku a také Slovan Bratislava a Žilina. Jsem rád, že jsme Mariána získali. S ohledem na zápasy, které nás čekají v Lize mistrů nebo Gambrinus lize, je důležité posílit i defenzivu,“ uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Čišovský, který ve slovenské lize odehrál 231 zápasů a vstřelil 12 branek, byl členem slovenské reprezentace do 21 let, která v roce 2000 získala na ME čtvrté místo. Ve stejném roce se zúčastnil také olympijských her v Sydney.

„Nabídek bylo několik, ale upřednostnil jsem Viktorii Plzeň. Je to tým úřadujícího mistra, má výborné mužstvo, staví nový stadion a lákalo mě angažmá v české lize,“ vysvětlil včera Marián Čišovský, proč si vybral právě Plzeň.

Vytáhlý zadák zná všechny tři slovenské fotbalisty Viktorie, Bakoše, Ďuriše i Brezinského. „Nejvíce se znám s Milošem Brezinským, v Temešváru jsme spolu hráli dva roky,“ dodal Čišovský.