Autobus s výpravou se vydal z Plzně na ruzyňské letiště ve čtvrtek v půl deváté ráno a letadlo startovalo před polednem. Cíl cesty, kyperská Larnaka, se stane domovem fotbalistů Viktorie až do příští soboty 19. února.

V Larnace absolvuje lídr Gambrinus ligy herní soustředění a bude tady ladit formu na první ligový zápas s Hradcem Králové, který sehraje doma v sobotu 26. února.

„Už se moc těšíme na teplé počasí a na hřiště s přírodní trávou,“ prohlásil včera záložník Viktorie Daniel Kolář. V Larnace včera panovalo slunečné počasí, bezvětří a teplota vzduchu byla devatenáct stupňů. Předpovědi na příští dny sice hlásí možnost deště, ale teploty by se měly pohybovat stále kolem příjemných osmnácti stupňů.

Mezi příletem z turnaje ve Španělsku a odletem na Kypr uběhlo jen pár dnů, a tak někteří fotbalisté si s přípravou zavazadel nedělali velké starosti. „Po návratu ze Španělska jsem jen vyndal věci na vyprání, ostatní zůstalo v kufrech. Takže balení zavazadel na Kypr bylo příjemné a rychlé,“ usmíval se stoper David Bystroň.

Fotbalisté Viktorie v posledních dnech hodně cestovali, Pavlu Horváthovi ale tisíce nalétaných kilometrů nevadí. „Fotbal je moje práce a cestování k fotbalu patří. Pro mě je důležité, že můžeme trénovat v teple a na přípravu budeme mít klid,“ uvedl čerstvý vítěz ankety Osobnost Gambrinus ligy 2010.Viktoria sehraje v rámci soustředění na Kypru také tři přípravná utkání s mezinárodními soupeři. Postupně se utkají s FC Mika (Arménie), Levski Sofia (Bulharsko) a Slask Wroclav (Polsko).

„První zápas bychom měli hrát v sobotu. Soupeřem bude arménský klub FC Mika z Jerevanu, což je tým, který hraje pravidelně evropské poháry,“ přibližuje úvodního soupeře na Kypru trenér Viktorie Pavel Vrba.

Druhé utkání čeká tým Plzně v úterý a soupeřem mu bude bulharský klub Levski Sofia, ve kterém působil sezonu i obránce Plzně David Bystroň. „Tenhle tým není ani třeba nějak široce představovat, je to mezinárodně ostřílené mužstvo. A v pátek se utkáme s polským Slask Wroclav,“ doplňuje výčet soupeřů.

Kouč Viktorie si pochvaluje, že se jeho tým utká s třemi odlišnými soupeři. „Je to lepší než ve Španělsku, kde jsme ve dvou ze tří zápasů nastoupili proti rumunským mužstvům,“ dodává Pavel Vrba.