Superpohár, v kterém se v Praze na Letné od 18.00 hodin utkají mistr Gambrinus ligy a vítěz pohárové soutěže Ondrášovka Cup, je v českém fotbale novinkou.

„Pro mě i pro hráče je to vlastně soutěžní utkání. Navíc proti velmi kvalitnímu soupeři. Sparta je v současné době u nás nejlepším mužstvem, za poslední rok udělala velký krok dopředu,“ říká na adresu zítřejšího soupeře trenér Viktorie Pavel Vrba.

Na Letné se po letním fotbalovém ´hladovění´ očekává početná divácká kulisa. „Domácí prostředí bude pro Spartu výhodou, ale hrát na Letné je velkou motivací i pro soupeře. Nám se v poslední době na Spartě dařilo a já doufám, že na dosavadní výkony navážeme i ve finále Superpoháru,“ přeje si kouč západočeského mužstva.

Trenér Vrba nebude mít k dispozici dva zraněné hráče, stopera Tomáše Hájovského a útočníka Davida Střihavku. „Ani s jedním nepočítám, po zranění s námi teprve začínají trénovat,“ potvrdil kouč Plzeňanů.

Otazník visí i nad dalším stoperem Davidem Bystroněm. „Zatím není administrativně dořešen jeho transfer z Levski Sofia mezi fotbalovými svazy obou zemí. Uvidíme, jestli se za dva pracovní dny podaří tuhle otázku vyřešit. Počítáme i s alternativou, že Bystroň v Superpoháru nemusí nastoupit. Ostatní hráči jsou v pořádku,“ říká trenér Vrba.

Soustředění v Rakousku splnilo podle kouče Viktorie svůj účel. „Měli jsme možnost utkat se s týmy, které stejně jako my hrají evropské poháry. Byla to cenná konfrontace,“ říká trenér Plzně, kterého mrzí, že sešlo z příchodu mosteckého útočníka Hory. „Jevil se velmi dobře, ale kluby se nedohodly. Ze sportovního hlediska mě to mrzí, ale je nutné respektovat i ekonomické aspekty,“ uvedl trenér Viktorie Pavel Vrba.