„Ono ani tak nejde o nějakou sérii. Hráli jsme doma, kde jsme silní. Jsme rádi, že jsme skolili takhle kvalitního protivníka. Před reprezentační přestávkou je to pro nás velmi dobrá zpráva,“ byl po vítězství 3:0 spokojený plzeňský trenér Michal Bílek.

„Soupeř nám nahrál hned v první minutě,“ připomněl kouč Viktorie zřejmě klíčový moment zápasu, kdy byl vyloučený hostující Eduardo Santos a Chorý poslal svůj tým z penalty do vedení. V deseti už se Slavia na větší odpor nezmohla a Plzeňští se nakonec radovali z pohodového vítězství 3:0.

9. kolo FORTUNA:LIGY: FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:0 (2:0).
FOTO, VIDEO: Ve šlágru fotbalové ligy nasázeli viktoriáni Slavii tři góly

Navíc protáhli sérii ligových vítězství na rovných třicet zápasů, naposledy je porazila právě Slavia loni v říjnu. A ten zápas má jistě každý viktorián v živé paměti. Hrálo se v Edenu, hosté měli tři vyloučené, první z nich Řezník šel ze hřiště už v 11. minutě, pak ho následovali i Pernica a Mosquera. Vše uzavřela bizarní oslava Michaela Krmenčíka po gólu Slavie na 2:0 v nastaveném čase.

Ale vybavíte si ještě poslední plzeňskou výhru nad Slavií?

To se psal únor 2019, když viktoriány nasměroval za vítězstvím 2:0 nad Slavií stejný střelec jako teď v neděli. Tomáš Chorý otevřel skóre v závěru první půle a druhý gól pak přidal osm minut před koncem střídající Beauguel.

Plzeňský útočník Tomáš Chorý.
Hned jsem věděl, kam penaltu kopnu, prohlásil viktorián Chorý

Za současného kádru to pamatují ještě obránci Milan Havel a Luděk Pernica. Na levém beku tehdy ještě kmital David Limberský, na stoperu byl Roman Hubník, s nímž se Viktoria před nedělním zápasem se Slavií oficiálně rozloučila, v záloze byl slovenský reprezentant Patrik Hrošovský a na posledních pár minut naskočil i současný asistent Marek Bakoš.

Ten mohl teď mohl na lavičce zavzpomínat.