Trenér Pavel Vrba s největší pravděpodobností nepřijde o žádného z klíčových hráčů. „Žádná konkrétní nabídka teď na stole neleží,“ prohlásil v úterý na tiskové besedě v Plzni sportovní manažer Viktorie František Mysliveček.

Naopak, Plzeň jedná o dvou posilách. A zaměřila se na hráče, kteří už v klubu působili.

„Vedeme jednání o příchodu Martina Filla z norského Stavangeru a Petra Trappa ze Slavie Praha. Jednání jsou složitá, ale nějakým způsobem se posouvají. Zatím nedokážu říci, jestli se dohodneme zítra nebo příští týden. Usilujeme o to, aby to bylo co nejdříve a hráči se mohli už brzy zapojit do přípravy,“ potvrdil sportovní manažer Viktorie.

V médiích se v souvislosti s případnými posilami Viktorie spekulovalo také o příchodu Václava Svěrkoše, bývalého hráče Baníku Ostrava a současného útočníka francouzského klubu FC Sochaux.

„Svěrkoš patří do okruhu hráčů, kteří nás zajímají. Dopadlo to ale tak, že on má jiné představy o svém dalším působení,“ sdělil Mysliveček.

Klub razí filozofii, že vytipovaný hráč musí projevit silný zájem v Plzni působit. „Pokud to tak je, dají se řešit i další podstatné věci týkající se jeho případného příchodu. Pokud ale u hráče necítíme absolutní oddanost tomu, že chce udělat vše pro to, aby v Plzni hrál, potom i náš zájem ochladne. Tohle platí u všech hráčů, s kterými jednáme,“ zdůraznil trenér Viktorie Pavel Vrba.

Sportovní manažer František Mysliveček reagoval i na informaci o kontaktu Viktorie s bývalým hráčem Liberce Tomášem Zápotočným, který v současné době působí v turecké lize. „Takového hráče bychom v mužstvu určitě uvítali, ale zatím jsme ho nekontaktovali. Tomáš je v Turecku a tam se rozhoduje o jeho budoucnosti,“ řekl Mysliveček.

S Viktorií trénuje od pondělí třiadvacetiletý český brankář Dominik Rodinger, který naposledy působil ve Slovanu Bratislava. „Zatím je u nás týden na testech a v sobotu bude chytat v prvním přípravném utkání v Domažlicích. Je možné, že zůstane na zkoušce i déle,“ připustil trenér Pavel Vrba.

I na jaře budou působit na hostování v jiných prvoligových klubech další hráči Viktorie. „V Ústí nad Labem zůstává na hostování do konce sezony útočník Tomáš Krbeček a v Brně záložník Filip Rýdel. Do stejného klubu jsme uvolnili i brankáře Lukáše Krbečka, o kterého Brno projevilo zájem. Naopak jsme se dohodli s Kladnem na přestupu brankáře Romana Pavlíka,“ dodává František Mysliveček.