V malebném městečku Westendorf, které leží pod Alpami na západě země, čeká českého mistra závěrečná fáze přípravy před startem domácí ligy. Během desetidenního soustředění svěřenci trenéra Pavla Vrby odehrají tři přátelské zápasy.

Kouč Vrba si naplánoval, že do Rakouska poveze dvaadvacetičlenný kádr plus tři brankáře. Finální sestavu odtajnil až po středečním tréninku, tedy těsně před odjezdem na soustředění. „Uvidíme také podle zdravotního stavu hráčů. Kdyby někdo z nich nemohl jet, tak bychom to nějak řešili. V dané chvíli čekáme hlavně na to, jestli po středečním tréninku budou všichni fit,“ říkal Pavel Vrba po nedělním přípravném duelu s Českými Budějovicemi.

Na soustředění prověří formu Viktorie nejprve ruský Achmat Groznyj, jako druhý se Plzni postaví rakouský Innsbruck a generálkou na ligu (Viktoria ji začne 20. července na Dukle) bude souboj s ukrajinským Dynamem Kyjev.

Utkání Viktorie s Achmatem Groznyj je na programu už tento pátek od 17.30 hodin ve Westendorfu.

Klub z Čečenska vznikl v roce 1946 a do loňského roku se jmenoval Terek Groznyj. Název Achmat nese po prvním prezidentovi Čečenské republiky Achmatu Kadyrovovi.

Ruskou nejvyšší ligu hraje od roku 2008. Uplynulou sezonu Groznyj skončil v ruské Premier lize na devátém místě.

V ročníku 2004/2005 si Groznyj zahrál tehdejší Pohár UEFA. Byl ale vyřazen v prvním kole Basilejí.

V současném kádru Achmatu jsou kromě Rusů ještě čtyři Brazilci, dva Albánci a fotbalisté z Pobřeží slonoviny, Kosova, Íránu, Venezuely a ze Senegalu. Proti Plzni bude Achmatu chybět obránce Andrej Semenov, který reprezentuje Rusko na mistrovství světa.

Achmat Groznyj má za sebou dva přátelské zápasy s Innsbruckem (0:2) a Ludogorcem Razgrad (1:3).