O to víc, že šance na obhajobu prvenství v lize je pro úřadující šampiony už nejspíš ztracená.

V boji o proniknutí do pohárového finále vyzve Viktorka brněnskou Zbrojovku.

„Náš cíl je jasný – postup přes Brno," nekrývá ambice trenér Dušan Uhrin mladší. „Dobrou výchozí pozici si chceme vytvořit už v prvním zápase doma."

Úvodní souboj semifinálového dvojutkání se v plzeňské Doosan Areně hraje dnes od 17.30 hodin, odveta v Brně je na programu příští čtvrtek.

Pohár berou ve Viktorii tak vážně, že trenér Uhrin dal v nedělním ligovém duelu s Jihlavou větší šanci hráčům z lavičky a opory šetřil.

„Proti Brnu chceme nastoupit v sestavě, která nám může garantovat dobrý výsledek," vysvětluje Uhrin.

V lize totiž jeho svěřenci zaostávají za vedoucí Spartou nyní už o deset bodů, což je šest kol před koncem soutěže příliš propastný rozdíl.

Domácí pohár pod hlavičkou České pošty je tak pro Viktorii další výzvou a zároveň reálnou šancí na zisk trofeje.

V pohárovém pavouku předtím Západočeši vyřadili třetiligové Domažlice a ligového soka z Jihlavy. Teď chtějí z cesty uklidit i nevyzpytatelné Brno.

V lize jsou Moravané desátí a účast v nejvyšší domácí soutěži nemají pro příští sezonu zdaleka jistou. Od sestupového pásma dělí Zbrojovku aktuálně jen čtyři body.

„V pondělí Brno po velmi dobrém výkonu zvítězilo 2:0 nad Olomoucí. Získali tak důležité tři body, ale my se musíme soustředit hlavně na svůj výkon," burcuje svůj tým Uhrin.

„Víme, co od soupeře můžeme čekat a nespekulujeme s tím, v jakém rozpoložení Brno do poháru nastoupí. My si půjdeme za svým, a tím je postup do finále," vyhlašuje odhodlaně plzeňský kouč.

Počítat může s téměř kompletní sestavou.

„Drobné zranění měl Kolář a Procházku trápila viróza, kterou jsme už snad zažehnali," prozrazuje Uhrin.

To, že Plzeň rozehraje semifinále před vlastními diváky, Uhrin za nevýhodu nepovažuje.

„Neberu to tak, protože pro postup budeme muset předvést dva kvalitní výkony," míní Dušan Uhrin.

Společně s hráči se pak obrací na fanoušky Viktorie s přáním o zachování skvělé atmosféry, která v Doosan Areně při fotbale vládne.

„Za tu úžasnou podporu během celé sezony patří našim fanouškům obrovské poděkování. Každé utkání je svátkem a věříme, že to tak zůstane i nadále," říká útočník Stanislav Tecl.

„Chtěli bychom naše příznivce požádat, aby se pokusili povznést nad jakákoliv další témata a svou energii soustředili na podporu týmu. Všichni společně jsme Viktoria Plzeň," vzkazuje obránce David Limberský.
A jaké jsou ambice Brna?

Fotbalisté Zbrojovky budou dnes v Plzni bojovat o šanci na historický postup do finále poháru.

Moravský klub čeká celkově čtvrtý pokus, předchozí tři semifinále Brno nezvládlo.