Arménský mistr FC Pjunik je pro český fotbal velkou neznámou a Viktoria se proto snažila shromáždit o soupeři co nejvíce informací.

„Získávali jsme je ze dvou zdrojů. Já měl možnost vidět videozáznam z mezistátního utkání Slovenska s Arménií, kterou vede kouč Pjuniku a několik jeho fotbalistů obléká dres národního týmu. A můj asistent Karel Krejčí zhlédl přímo v Jerevanu poslední ligový zápas Pjuniku s celkem FC Mika,“ říká trenér Viktorie Pavel Vrba.

Prostředí v Arménii mají Západočeši dobře zmapované. Stadion pro 15 tisíc diváků splňuje všechny parametry. „Věřím, že nás tam nic nepřekvapí, ani soupeř,“ doufá kouč českého mistra.

Plzeň čeká mladý tým s dobrou organizací hry. „Pjunik hraje v podobném rozestavení jako my. Má velmi rychlou přechodovou fázi, jeho hráči jsou technicky velmi dobře vybavení. V utkání proti FC Mika byli lepším týmem, ale já věřím, že je potrápíme víc než jejich ligový soupeř,“ věří kouč Viktorie.

Plzeň se ve třech zápasech v Rakousku potýkala s koncovkou a vstřelila jen dva góly, trenér Vrba však věří, že forma týmu půjde nahoru. „Už v utkání proti Baku bylo vidět zlepšení,“ připomíná Vrba.

Včera zástupci Viktorie naposledy před odletem do Jerevanu předstoupili před novináře a od soboty se bude tým připravovat v uzavřeném režimu. „Chceme zajistit mužstvu klid na důležitý zápas,“ uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Včera ještě mužstvo trénovalo dvoufázově, sobotu dopoledne a v neděli odpoledne absolvují hráči po jednom tréninku. „V neděli večer odjíždíme do Berouna, kde přespíme a v pondělí v ranních hodinách se přesuneme na letiště v Ruzyni, odlet je v sedm hodin,“ upřesnil program posledních dnů před utkáním trenér Vrba.

Do Jerevanu přiletí Viktoria leteckým speciálem zhruba v půl druhé tamního času (v Arménii je o tři hodiny více, pozn. red.). „Po obědě následuje odpočinek, potom předzápasový trénink v době utkání a večeře v 21.00 hodin,“ přidává další podrobnosti prvního dne pobytu v Jerevanu trenér Západočechů.

Kouč Viktorie věří, že si jeho tým s Jerevanem poradí. „Bylo by pro mě obrovské zklamání, kdybychom hráli jen s jedním soupeřem. Chceme postoupit a sehrát více zápasů,“ prohlásil Vrba.