Tenhle zápas už dostal v médiích tolik přívlastků, že by vám na jejich sčítání nestačily prsty na obou rukou.

I když to zní jako klišé, jeden vystihuje význam dnešního utkání nejvíce – z pohledu západočeského klubu čeká fotbalisty Viktorie v odvetě s Kodaní zápas století.

„Vím, že Viktorka od svého vzniku za sto let takový zápas nehrála. A jsem moc rád, že u tak důležitého utkání mohu být jako trenér,“ vystihl přesně význam dnešní bitvy s dánským mistrem trenér Viktorie Pavel Vrba.

Kouč Západočechů hned po výhře jeho týmu 3:1 v prvním zápase tlumil euforii. „Je to teprve poločas, musíme ještě zvládnout odvetu v Praze,“ prohlásil ještě v Kodani.

S dávkou zdravého sebevědomí, ale také s pokorou, přistupuje charismatický rodák z Přerova i k dnešnímu zápasu v pražském Edenu.

„Kodaň je velmi silná v ofenzivě, má řadu hráčů schopných se prosadit v soubojích jeden na jednoho. Čeká nás velmi silný protivník, který zdaleka nevzdal boj o postup,“ zdůrazňuje Vrba, který jde do svého životního duelu se silnou vírou ve schopnosti svého týmu.

„Chceme předvést výkon, kterým jsme se prezentovali v Kodani. Naše mužstvo má dnes takovou sílu, že je schopné zápas zvládnout,“ věří svým svěřencům trenér.

Vrba je přesvědčený, že už se nebude opakovat první poločas domácí odvety proti Trondheimu, do kterého Plzeň nastoupila rovněž s vědomím náskoku z prvního zápasu v Norsku. A po mdlém výkonu o jednobrankovou výhodu v první půli přišla.

„To už se nesmí opakovat, zápas s Trondheimem byl pro nás velkým varováním. Sami jsme se přesvědčili, že nám vyhovuje, když můžeme jít do konfrontace. A jedině potom můžeme být úspěšní,“ míní.

Vyprodaný Eden se má na co těšit, útočný fotbal slibuje kouč Plzně i dnes večer. „Žádného zanďoura hrát nebudeme, ostatně na to ani nemáme hráče. V české lize jsme si už získali respekt útočným fotbalem a já nevidím důvod, proč bychom měli v utkání play off Ligy mistrů způsob hry měnit. Chceme se prezentovat útočným fotbalem,“ slibuje Pavel Vrba.

Sestavu bude vybírat z kompletního kádru. V pořádku je klíčový muž týmu Pavel Horváth, který bral v týdnu antibiotika proti zánětu středního ucha, vyléčena jsou i svalová zranění obou stoperů Čišovského a Bystroně. Navíc trest za žluté karty si odpykali Bakoš s Jiráčkem.

Včera absolvovala Viktoria v Praze předzápasový trénink a potom hráči odjeli do Senohrab u Prahy, kde přenocovali v hotelu s příznačným názvem Sen. Naplní se dnes pozdě večer v Edenu i jejich sen o Lize mistrů?