„Myslím, že hráči s přeorientováním se z poháru na ligovou soutěž nebudou mít žádný problém, protože jsme to zažili už v podzimní části,“ nepřipousští si kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba problémy s rychlou změnou soutěže.

Plzeň se i proti silnému celku Schalke prezentovala svým typickým útočným pojetím hry a jinak tomu podle kouče Západočechů nebude ani zítra na severu Čech.

„Určitě budeme chtít v Teplicích hrát fotbal, který je nám delší dobu vlastní, a také budeme chtít bodovat,“ prohlásil trenér Plzně.

V posledním vzájemném měření sil v Gambrinus lize byla úspěšnější Plzeň, na domácícm trávníku zvítězila 2:0. „Na ten podzimní zápas si velmi dobře vzpomínám. Byli jsme v té době pod dost velkým tlakem, v lize jsem předtík doma jen remizovali s Libercema a prorháli s Bohemians 1905. Následující zápas s Teplicemi jsme ale potom zvládli velmi dobře a já bych byl rád, aby se to opakovalo i v neděli. Soupeř je ale hlavně v domácích zápasech velmi nepříjemný,“ připustil Vrba, který v utkání nebude šetřit nikoho z hráčů kvůlů čtvrteční odvetě Evropské ligy v Gelsenkirchenu. „Po prvním jarním záase není přece důvod někoho šetřit. Nastoupíme v plné síle,“ uvedl Vrba.

Jenže uspět chtějí i Severočeši. „Plzeň bude mít menší výhodu, že hrála se Schalke, ale zase bude mít větší zatížení. My chceme doma vyhrát. Porazili jsme Slask Wroclaw, který vede polskou ligu, tak proč bychom nemohli porazit Plzeň?“ uvedl teplický kouč Petr Rada. Utkání v Teplicích začíná zítra v 17.00 hodin a vysílá ho živě televize Sport 2.