Plzeň byla po celý prvním poločas jasně lepším mužstvem. Vytrvale útočila a proti úporně bránícímu soupeři si vytvořila několik vyložených brankových příležitostí.

V 15. minutě nejdříve Krbeček před brankou jen o vlásek minul Jiráčkovu přihrávku, k míči se dostal Petržela a trefil tyč.

Ve 25. minutě poslal Horváth chytrý oblouček za obranu Kladna, Kolář ve vzduchu trefil v plném běhu míč a vybíhající brankář Pavlík jeho střelu vyrazil.

Ve 34. Petrželův rohový kop prodloužil hlavou Kolář a na brankové čáře odvracel míč do bezpečí kladenský obránce Bartoš. O minutu později vyrazil Horváthův nebezpečný střílený centr se štěstím na břevno brankář Pavlík.

Až ve 36. minutě zahrozili poprvé hosté, střela Cigánka jen těsně minula levou tyč Ticháčkova branky.

Poslední šanci prvního poločasu měla Plzeň. Hájovský napřáhl ke střele a jeho bombu pod břevno vyrazil s námahou na roh Pavlík.

Kladno začalo druhý poločas o poznání aktivněji a častěji než v první části hry se dostávalo na polovinu Plzně. Viktoria ale znovu zvýšila obrátky a přitlačila Kladno je jeho polovinu. V 62. ninutě šel utekl obraně Kladna Petržela, postupoval sám na Pavlíka, ale kladenský brankář jeho střelu vyrazil na roh.

Už o dvě minuty později se Plzeň dočkala. Petrželův rohový kop přizvedl hlavou Horváth a stoper Navrátil dotlačil míč do sítě – 1:0. Viktoria se tak radovala v posledním zápase letošní sezony před domácím publikem ze zasloužené výhry.

FC Viktoria Plzeň – SK Kladno 1:0. Poločas: 0:0. Branka: 64. Navrátil. Rozhodčí: Královec – Moudrý, Kovačík. ŽK: Navrátil – Procházka, Bartoš, Drsek, Zoubele. Diváci: 2735.

Plzeň: Ticháček – Ševinský (65. Mlika), Hájovský, Navrátil, Lecjaks – Petržela (90. Presl), Rada, Horváth (90. Halama), Kolář, Jiráček – Krbeček. Trenér: Vrba.

Pavlík – Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka – Holub (58. Hajník), Szabo, Strnad, Zachariáš (46. Šilhan), Cigánek (71. Zoubele) – Klinka. Trenér: Hřídel.