„Máme těžkého soupeře. Olomouc má kvalitní kádr, který je delší dobu pospolu. Sigma hraje dobře, víme, co nás tam čeká, ale jedeme si pro postup,“ řekl asistent trenéra Viktorie Jan Trousil.

Trenérům Plzně odjela část kádru na reprezentační srazy (Dweh, Jirka, Chorý, Staněk), ale kouč Miroslav Koubek už minulý týden avizoval, že v tuzemském poháru dostanou šanci hráči, kteří nenastupují ve FORTUNA:LIZE či v Evropské konferenční lize.

„Pohár bude šancí pro méně vytížené kluky, aby ukázali, že s nimi můžeme počítat,“ potvrdil ve středu Koubkův asistent.

Plzeňský útočník Tomáš Chorý si výkony v dresu Viktorie řekl o nominaci do České reprezentace.
Chorý si plní další sen. Reprezentace je třešnička na dortu, říká útočník Plzně

Trenéři budou mít k dispozici jediného útočníka Klimenta. Durosinmi a Vydra jsou zranění a Chorý je s národním týmem. „Věříme, že Klímič zvládne jejich roli a proti Olomouci bude tím rozdílovým hráčem,“ uvedl Trousil.

Vyhrát MOL Cup je lákavé, protože jeho jde do 3. předkola Evropské ligy, pokud jím tedy nebude mistr či vicemistr FORTUNA:LIGY, na které čeká předkolo Ligy mistrů. V tom případě by si Evropskou ligu zahrál třetí tým domácí soutěže. „Pro nás bude utkání v Olomouci hodně důležité a motivující i vzhledem k ligové porážce se Slováckem 1:4. Jednoznačně chceme jít dál, postoupit a být v MOL Cupu i na jaře,“ uzavřel asistent.

Lukáš Kalvach
Na únavu bych to nesváděl, nehledal Kalvach výmluvy po další domácí ztrátě