Soupeřem Viktorie je třetiligový Chomutov, utkání začíná na hřišti v Luční ulici v 11.00 hodin.

„Ano, je to moje premiéra, ale zároveň také i první test pro hráče," říká nový kouč Viktorie Plzeň Dušan Uhrin mladší.

Český mistr má za sebou první týden přípravy na jarní část sezony.

„Všechno, co jsme si naplánovali, se nám podařilo odtrénovat. Zatím jsem s průběhem přípravy velice spokojen. Hráči k tréninku přistupují zodpovědně a je vidět, že vědí, co chtějí. A já pevně věřím, že to tak bude pokračovat," přeje si trenér Západočechů.

Do zimní přípravy úřadujícího českého mistra se zapojilo na začátku týdne dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. V utkání proti Chomutovu dostane příležitost dvaadvacet fotbalistů.

„Každý poločas odehraje jiná jedenáctka," potvrzuje kouč Viktorie.

Obě sestavy ale trenér Dušan Uhrin promíchá. „Určitě to nebude tak, že spolu bude na hřišti základní jedenáctka z podzimní části sezony. Nastoupíme v kombinované sestavě. Znovu říkám, pro hráče to bude test a já věřím, že všichni prokážou v přípravném zápase své kvality," vysvětluje.

Trenéra Viktorie těší, že první týden přípravy proběhl bez zranění. „Všichni hráči jsou zatím zdravotně v pořádku a odtrénovali vše, co měli. I z tohoto pohledu jsem zatím spokojen," konstatoval kouč, který prožil v Plzni první týden.

Čas na seznámení s městem mu ale zatím ještě nezbyl.

„K tomu jsem se ještě nedostal. Trénujeme dvoufázově, na stadionu jsem od rána do večera a pak jsem rád, že ulehnu do postele," usmívá se.

Dušan Uhrin žije s rodinou v Praze, ale hodně času bude trávit v Plzni. „Bude to tak napůl. Polovinu týdne budu dojíždět a druhou budu spát v Plzni. Mám tady byt," dodává.

Zápas bude velkým svátkem i pro soupeře, fotbalisty třetiligového Chomutova. „Moc se na zápas proti Viktorce těšíme. Dokonce jsme kvůli tomu zahájili o několik dnů dříve zimní přípravu, abychom se dali před utkáním dohromady," říká Robert Vágner, trenér Chomutova a bývalý hráč Plzně.