Středočeši porazili v této sezoně Viktorii už třikrát, na podzim v lize 4:3 a dvakrát na jaře 2:1 v poháru. Třetí porážka ve středu v Plzni v pohárové odvetě znamenala pro svěřence trenéra Vrby vyřazení z Ondrášovka Cupu. Semifinále proti třetiligové Kroměříži, která senzačně vyřadila prvoligové Brno 2:1 a 1:0, si zahraje Mladá Boleslav.

Přitom Plzeň si vytvořila ve středu večer šancí na tři zápasy, defenziva Mladé Boleslavi často nevěděla kam dříve skočit. Viktoria však bez jarních střelců Bakoše a Ďuriše vyhořela v koncovce. A naopak dostala lekci z efektivity. Mladá Boleslav ze čtyř střel dvakrát skórovala a jednou trefila břevno.

„Soupeř byl efektivnější,“ přiznal kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba. My jsme kromě první branky měli v prvním poločase ještě další tři čtyři slibné šance, ale bohužel jsme je neproměnili. A to rozhodlo o výsledku,“ uvedl Vrba.

Přitom odveta se vyvíjela pro Západočechy slibně. Do soupeře se zakousli jako buldok a už v deváté minutě po přesném centru Koláře se trefil hlavou Fillo. V tu chvíli postupovala Plzeň.

„Jsem rád, že mě dal trenér šanci od začátku zápasu. Gól je pro mě hodně důležitý, věřím, že ve druhém poločase přidám další,“ přál si o přestávce čtvrtfinálového duelu Martin Fillo, který se po návratu z angažmá v norském Stavangeru trefil v dresu Viktorie poprvé v soutěžním zápase. Jenže zůstalo jen u přání. Fillo, ani nikdo další z jeho spoluhráčů brankáře Šedu nepřekonali. Nejblíže k tomu měl ve stoprocentní šanci Jiráček a také Horváth, který z přímého kopu trefil tyč. Naopak soupeř trefami Chramosty a Dimoutsose otočil skóre.

Plzni v koncovce hodně chyběli slovenští útočníci Marek Bakoš a Michal Ďuriš. „Hlavně Bakoš má na jaře v šestnáctce soupeře velkou formu a ve finální fázi nám chyběl. Přesto si myslím, že jsme branky měli dát. Bohužel jsme brejkové situace řešili špatně, a proto jsme nepostoupili,“ přiznal Vrba.

Všechno špatné je pro něco dobré, říká se. A platí to i v případě Viktorie. Plzeň teď ve zbytku sezony může vrhnout všechny síly na boj o titul. V pondělí od 18.30 hodin doma přivítá v lize Slavii Praha.