Západočeši si tak před vzájemným duelem v příštím kole udrželi tříbodový náskok před druhou Spartou.

Viktoria nastoupila bez Koláře a Řezníka, kteří onemocněli virózou. Utkání mělo nečekaný úvod. V první minutě utekl Tecl obraně Dukly, stíhal ho Vorel a zastavil ho nedovoleným zákrokem. Sudí Drábek vytáhl bez váhání červenou kartu a Pražané hráli od první minuty v početním oslabení.

První gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 15. minutě se na pravé straně v šestnáctce Dukly uvolnil Duriš, poslal přihrávku přes celou branku a u vzdálenější tyče zcela osamocený Bakoš posunul míč  snadno ze dvou kroků do sítě – 1:0.

Po půlhodině hry mohlo být vyrovnáno. Berger zahrával přímý kop před branku Plzně a Tecl při obranném zákroku zahrál v pádu rukou. Míč si na značku pokutového kopu postavil Pospěch, jenže Kozáčik vystihl směr kopu a v pádu bravurně míč vyrazil.

Plzeňský kotel začal skandovat: Matúš! Matúš!

V závěru první půle mohla Viktoria zvýšit své vedení. Rajtoral utekl po pravé straně a našel v šestnáctce rozběhnutého Ďuriše. Střelu slovenského reprezentanta směřující do branky však zastavil jeden z obránců Dukly.

Dukla v deseti mužích i po přestávce dlouho odolávala tlaku Viktorie. Podlehla mu ž v 62. minutě. Horváth nadýchaným obloučkem našel před brankou ideálně Čišovského a stoper Viktorie hlavou zblízka překonal brankáře Radu.

V 75. minutě byla Plzeň blízko třetí branky. Tecl se ocitl sám před Radou, ale trefil jen brankáře Dukly. K odraženému míči byl nejblíže Ďuriš, jenže vracející se Pospěch ho nepochopitelně srazil na zem. Sudí Drábek ale situaci jako penaltovou neviděl.

Plzeň si zaslouženou výhru pojistila po smrtících brejcích v závěru dvěma góly Kovaříka a Adamova.

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 4:0 (1:0). Branky: 15. Bakoš, 62. Čišovský, 86. Kovařík, 88. Adamov. Rozhodčí: Drábek – Košec, Kovařík. ŽK: Procházka, Bakoš, Rajtoral. ČK: Vorel (1.). Diváci: 8754.

Viktoria: Kozáčik – Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský – Darida (89.Končal), Horváth – Ďuriš (87. Zeman), Bakoš (68. Adamov), Kovařík – Tecl. Trenér: Vrba.