„Individuálně jsou hráči Dinama velmi dobří, jsou silnější směrem dopředu, na vlastní polovině jsou zranitelnější. V Záhřebu nás čeká bouřlivé prostředí, které není pro české týmy příznivé,“ prohlásil před odletem do Chorvatska Marek Bakoš, jeden z asistentů hlavního kouče Miroslava Koubka, který byl jako hráč před čtyřmi lety v Záhřebu u porážky Viktorie 0:3, která znamenala vyřazení z Evropské ligy.

Jan Lecjaks v dresu kyperské Omonie Nikosia.
Viktorii čeká v Záhřebu peklo, prorokuje plzeňský rodák Lecjaks

Dinamo posledních pět domácích zápasů vyhrálo, včetně toho v kvalifikaci o Evropskou ligu s pražskou Spartu. „Věnovali jsme stylu hry soupeře dost času. Víme, jak hrajou, co jim nevoní a v čem jsou silní. Vytvořili jsme nějaký koncept a věřím, že se ho podaří přenést na hřiště a odvezeme si lepší výsledek než Sparta,“ přál si Marek Bakoš. Pražský celek v Záhřebu prohrál 3:1.

Oba celky nastoupí ve čtvrtek bez svého elitního útočníka, nigerijský forvard v plzeňských službách Rafiu Durosinmi se ve úterý podrobil operaci kolena a minimálně do konce podzimu je mimo hru. Podle zpráv z chorvatských médií je zraněný i chorvatský reprezentant Bruno Petkovič, nejlepší střelec Dinama Záhřeb. Devětadvacetiletý kanonýr uspěchal návrat a obnovil si zranění.

Zdroj: Deník/Zdeněk Soukup

„Nebudeme už ho do ničeho nutit, mohli bychom ho ztratit na dlouho,“ prohlásil bosenský trenér záhřebského celku Sergej Jakirovič.

„Není to příjemná věc když přijdete o hráče, který pravidelně nastupuje a rozhoduje zápasy. Ale máme na tomhle postu kvalitu, abychom Rafia nahradili. Soupeř má také zraněného nejproduktivnějšího hráče, takže to je podobné,“ zmínil plzeňský asistent absenci kapitána Petkoviče.

Plzni bude chybět i brankářská jednička Jindřich Staněk a dlouhodobí marodi Luděk Pernica a Milan Havel. Viktoriáni zatím oba své zápasy ve skupině vyhráli, na úvod porazili doma Ballkani (1:0) a minule přivezli tři body i z kazašské Astany za výhru 2:1. Tu Dinamo Záhřeb doma rozstřílelo 5:1, ale pak prohrálo na hřišti kosovského soupeře 0:2.

Plzeňští fotbalisté přistáli asi po hodině letu v metropoli Chorvatska, vpodvečer je čeká předzápasový trénink na kultovním stadionu Maksimir, kde nastoupí ve čtvrtek od 21 hodin proti domácímu Dinamu Záhřeb ke třetímu utkání skupiny Konferenční ligy.

Od chvíle kdy liberijský stoper Sampson Dweh naskočil do ligového zápasu v Teplicích do hry místo zraněného Lukáše Hejdy patří do základní sestavy.
Náš prezident je největší hráč Afriky, tvrdí liberijský reprezentant z Plzně