Fotbalový klub načasoval o reprezentační přestávce oslavy sta let od svého založení a v jejich rámci pro své příznivce přichystal Den sportu a her s Viktorií.

Program odstartuje v areálu Městského stadionu hodinu po poledni vystoupení skupiny Kroky Michala Davida.

Pro účastníky oslav jsou připraveny i další příležitosti jak se pobavit, například si mohou zahrát stolní fotbal. Těšit se mohou i na speciální vodní bar či lidský stolní fotbal nebo si mohou kopnout do míče a nechat si změřit rychlost jeho letu.

Využít mohou i služeb fotostudia nebo si odpočinout v oblíbeném G–City, Gambrinus městečku zábavy.

Součástí oslav měl být původně zápas A týmu Viktorie se zahraničním soupeřem. Vedení klubu ale od zápasu kvůli účasti mužstva v základní skupině Ligy upustilo.

„Z důvodu velmi náročné náplně posledních týdnů jsme nakonec nerealizovali uvažovanou možnost duelu Viktorie se zahraničním soupeřem. Utkání v základní skupině Ligy mistrů snad vzhledem k rozlosování fanouškům zrušený zápas dostatečně vynahradí,“ míní generální manažer viktoriánů Adolf Šádek.

Vrcholem programu tak bude utkání československých internacionálů a staré gardy FC Viktorie Plzeň. Podle informací Deníku oblékne dres internacionálů řada zajímavých jmen.

Účast přislíbili například Vratislav Lokvenc, Radek Bejbl, Pavel Kuka, Ladislav Vízek, Július Bielik, František Straka, Jozef Chovanec, Jaroslav Šilhavý, Stanislav Levý, Josef Němec a další.

„Do Štruncových sadů se hodně těšili i Petr Rada a Pavel Verbíř, ale oba kvůli povinnostem v teplickém klubu, který hraje ve stejný den přípravný zápas v Lipsku, museli bohužel účast na utkání v Plzni zrušit,“ říká zástupce týmu staré gardy Viktorie Radomír Havel.

Fanoušci Viktorie se ale mohou těšit na jednu velkou hvězdu. Dres internacionálů totiž oblékne Pavel Nedvěd, držitel Zlatého míče pro nejlepšího evropského fotbalistu za rok 2003.

„Pavel se do Plzně moc těší, a minulý týden nám účast potvrdil,“ říká na adresu největší hvězdy utkání Radomír Havel.

Pavel Nedvěd se tento týden vrátil do Evropy i s rodinou ze Spojených států, kde trávil letní dovolenou.

V poločase utkání, které začne v 17.00 hodin, proběhne křest knihy Pavla Hochmana Stoletá cesta k titulu, která je věnována historii největšího západočeského klubu. A publikaci pokřtí právě Pavel Nedvěd.

Výtěžek padesátikorunového vstupného bude věnován onkologickému oddělení Fakultní nemocnice v Plzni.

Program nedělního odpoledne na Městském stadionu ve Štruncových sadech obohatí ještě autogramiáda fotbalových osobností, hráčů FC Viktorie a také se bude žehnat novým tribunám.