„Na Maltu letíme nejen pro postup, ale i s touhou navázat na čtyři vítězství v řadě, chceme přidat páté a naladit se na nedělní ligový zápas s Olomoucí,“ řekl asistent trenéra Viktorie Miroslava Koubka Jan Trousil.

Viktoria se po rozpačitém startu ve FORTUNA:LIZE i v Konferenční lize zmátořila, v posledních třech soutěžních zápasech nastřílela 12 gólů.

„Doufám, že na Maltě navážeme na to, co jsme začali doma a že si půjdeme za vítězstvím. Věřím, že budeme stejně gólově aktivní jako v minulých zápasech,“ uvedl záložník Viktorie Pavel Bucha.

Pětadvacetiletý fotbalista se stejně jako celé mužstvo chytil herně i střelecky, Bucha skóroval ve třech duelech po sobě.

„Tři branky ve třech zápasech je pro mě důležitá bilance. Mám radost, že mi to tam teď párkrát spadlo. Doufám, že v tom budu dál pokračovat kvůli sebevědomí. Věřím, že díky mému sebevědomí se mi bude dařit, což se přenese i na tým,“ prohlásil Bucha.

Zápas třetího předkola konferenční ligy mezi plzeňskou FC Viktoria a maltskou Gzira United FC na stadionu ve Štruncových sadech v Plzni.
Fotbalisté plzeňské Viktorie si povezou k odvetě na Maltu pohodlný náskok

Podle Trousila si musí plzeňští fotbalisté dát pozor na technicky vybavené Kolumbijce a Brazilce v kádru Gziry. „V individuálních dovednostech jsou velice dobří. Každopádně se chceme prezentovat vysokým napadáním, být aktivní dopředu po zisku míče a chceme dát co nejrychleji gól, aby byl zápas pro nás klidný,“ konstatoval asistent trenéra Koubka.

Viktoria odletěla k odvetě s Gzirou se třemi brankáři a šestnácti hráči do pole. Kromě pěti dlouhodobě zraněných zůstali doma i Chorý a Jirka, kteří chyběli v posledním ligovém duelu v Českých Budějovicích.

„Některým klukům (Chorý a Jirka, pozn. aut.) stačí jeden nebo dva dny, aby se dali do pořádku. Zůstali proto doma, aby se o ně fyzioterapueti mohli starat. Věříme, že budou nachystaní na ligový zápas s Olomoucí,“ vysvětlil Trousil.

Plzeňský záložník Pavel Šulc se v Budějovicích blýskl hattrickem.
Šulc dal hattrick. Viktoriáni si v Českých Budějovicích zastříleli

Plzeňská výprava odletěla k zápasu 3. předkola KL v úterý večer a domů se vrací až v pátek.

„Čtvrtý týden hrajeme čtvrtek-neděle, takže jsme chtěli, aby hráči po zápase dobře zregenerovali, vyspali se. Přiletíme kolem poledne, budeme mít ještě trénink a přípravu už budeme směřovat k zápasu s Olomoucí,“ nastínil Jan Trousil.

V případě postupu přes Gziru se Viktoria utká v závěrečném předkole KL s lepším z dvojice Tobol Kostanaj (Kaz.)/Derry City (Sev. Irsko). První zápas v Kazachstánu vyhrál Tobol 1:0.

Pavel Šulc (vlevo). Fotbalová FORTUNA:LIGA: Dynamo Č. Budějovice - Viktoria Plzeň.
Balon si nechám podepsat od kluků, usmíval se třígólový střelec Šulc