To byl o víkendu úkol pro fotbalisty Viktorie Plzeň – týmu, který po šesti kolech kraluje první lize bez ztráty bodu.
Fanoušci se dnes v plzeňské Doosan Areně mohou těšit na vypjatý duel dvou účastníků Evropské ligy.

„Tím, že vyhrál domácí pohár, ukázal Zlín velkou kvalitu. V nové sezoně pak před startem v Evropské lize mohutně posiloval. Je to klub, který má velké ambice a určitě bude chtít hrát v popředí ligové tabulky. Čeká nás těžký soupeř,“ ví kouč Viktorie Pavel Vrba.

Zlín v úvodním zápase skupiny Evropské ligy remizoval na stadionu v Olomouci s moldavským Šerifem Tiraspol 0:0.

„Já myslím, že se jim zápasy evropských pohárů zalíbí a budou je chtít hrát i v příští sezoně,“ míní kouč Viktorie Pavel Vrba.

Na snímku Dominik Kubalík (vlevo) před brankou Sparty.
Drama s vítězným koncem pro Škodu

Oba soupeři mají v nohou čtvrteční zápasy Evropské ligy, Viktoria navíc absolvovala cestu z Rumunska. „Podle mne na tom budou obě mužstva stejně, Zlín zase cestoval k nám do Plzně. Navíc čtyři dny po utkání už by neměla únava z předchozího utkání hrát roli,“ říká trenér Viktorie.

Podle Vrby je rozumné, že se zápas odložil až na pondělí. „Už při mém prvním angažmá v Plzni jsem bojoval za to, aby mužstva, která hrají evropské poháry, měla minimálně tři dny po utkání volno. Takové rozhodnutí prospěje fotbalu a je dobře, že se tak stalo,“ zdůrazňuje.

Viktoria se bude chtít i v pondělním utkání (začátek v 18.00 hodin) prezentovat aktivní útočnou hrou. „V poslední době předvádíme fotbal založený hodně na kombinaci a mezihře. Od toho rozhodně nechceme upouštět,“ ujišťuje Vrba.