Viktoria v éteru
Přímý přenos zápasu Petrolul Ploješť – FC Viktoria Plzeň odvysílá na internetu Český rozhlas. Přenos začíná ve 20.00 hodin. Utkání bude komentovat Michal Jurman.
Odkaz najdou fanoušci na zpravodajském webu Českého rozhlasu zpravy.rozhlas.cz 

Na palubě leteckého speciálu jim kromě zástupců sponzorů budou dělat společnost také fotbalisté Slovanu Liberec. Protože i soupeř Severočechů, Astra Giorgiu, je z Rumunska, oba kluby vcestují k utkáním společně.

„S Libercem máme nadstandardní vztahy a využili jsme toho, že oba týmy cestují do stejné destinace. Navíc se kluby podělí o náklady na dopravu," vysvětluje společný let tiskový mluvčí FC Viktoria Plzeň Pavel Pillár.

Informace doplnil tiskový mluvčí Slovanu Lukáš Váňa: „Společná cesta do Rumunska se nabízela. Oba kluby pojí společný zájem, zvyšování národního koeficientu. Věříme, že se nám i Plzni podaří uspět."

Speciál s fotbalisty Viktorie a Liberce přistane na letišti v Bukurešti čtvrthodinu před polednem středoevropského času (v Rumunsku bude v tu chvíli o hodinu více.).

Na letišti v Bukurešti se výpravy rozdělí a do dějiště utkání odcestují autobusem. Fotbalisté Viktorie to mají do Ploješti zhruba padesát kilometrů, Severočeši zamíří na jih Rumunska k bulharských hranicím do osmdesát kilometrů vzdáleného města Giorgiu.

Od 18.15 hodin středoevropského času čeká trenéra Viktorie Dušana Uhrina mladšího a kapitána mužstva Pavla Horvátha tisková konference.

V 19.00 si na předzápasovém tréninku vyzkouší viktoriáni trávník Stadionul Ilie Oană s kapacitou 15 500 diváků. Čtvrteční zápas začíná ve 20.00 hodin našeho času.

Do Rumunska neodletí s výpravou obránce František Rajtoral, který si na včerejším tréninku přivodil svalové zranění. „Jeho rozsah určí až vyšetření v následujících dnech," upřesnil Pavel Pillár.