Západočeši si převezli z běloruského Minsku historicky první výhru v Lize mistrů nad Borisovem 1:0 a výrazně vykročili do jarních bojů o Evropskou ligu.
Českého mistra hned odvezl přistavený autobus do Plzně, kde hráči absolvují na stadionu ve Štruncových sadech regenerační trénink.
„Už se těším domů, na rodinu. Věřím, že si ji v pátek večer a v sobotu dopoledne alespoň trochu užiji,“ svěřil se ještě v letištní hale obránce Viktorie František Ševinský, jeden z hrdinů středečního duelu v Minsku.

Zkušený stoper zaskočil v základní sestavě za distancovaného Mariána Čišovského a svoji úlohu zvládl na jedničku. „Trochu jsem měl před utkáním obavy, přece jen jsem dlouho nahrál od začátku zápasu, ale dopadlo to snad dobře. Jsem moc rád, že jsem mohl být u historického úspěchu,“ uvedl skromně Ševinský, který ve středeční chladném běloruském večeru patřil k nejlepším mužům Viktorie.

Po vypjatém duelu se mu špatně usínalo. „Nemohl jsem zabrat. Ještě dlouho jsem si v hlavě přehrával film z utkání,“ přiznal otec dvou synů.
Fotbalový život ale běží dál, už v neděli čeká obhájce titulu ligový souboj s ambiciózním celkem Příbrami, který hraje na podzim ve velmi dobré formě. „Minsk je za námi, teď už se zase musíme soustředit na ligu. Věřím, že to v Příbrami zvládneme,“ dodal František Ševinský.