Svoje poměrně dlouhé vyprávění pojal zábavnou formou a přinutil k nekontrolovatelnému smíchu všechny okolo. Včetně sebe. Přestože to chvíli trvalo, záznam z jeho vyprávění v tehdy oblíbeném pořadu Ratones coloraos segment se stal virálním. Existují tisíce, možná i miliony parodií, ve kterých zůstává původní obraz, ale tvůrci přidávají titulky s vlastním příběhem.

Jako to udělala teď fotbalová Soběslav, která ve středu v rámci 2. kola MOL Cupu překvapivě porazila třetiligové Přeštice 3:1 a vystavila jim pohárovou stopku. „Chyběl nám pohyb, nasazení, agresivita. Jsem obrovsky zklamaný," soukal ze sebe rozladěný trenér ROBSTAVU Stanislav Purkart.

Fotogalerie: Šok! Přeštice v poháru končí. Jsem obrovsky zklamaný, soukal ze sebe Purkart

Zatímco na jihu Plzeňska po nezvládnutém zápase a zasloužené porážce panovalo zklamání, v Soběslavi zavládla euforie a radost. A Spartak k jejímu vyjádření zvolil právě virální video rodáka ze španělské Sevilly, který zemřel vloni v dubnu ve věku 65 let. Podle webového portálu Independent trpěl kardiovaskulárními onemocněními a cukrovkou a byla mu odebrána noha.

Příběh o tom, jak divizní fotbalisté Spartaku Soběslav vyřadili v poháru třetiligové Přeštice. | Video: facebook Spartaku Soběslav

Ale zpátky k Soběslavi: Video, které klub zveřejnil ještě tentýž večer po zápase na svém facebooku, popisuje s trochou nadsázky průběh pohárového klání. Stojí v něm (mimo jiné), že Přeštice si do Soběslavi přijely pro hladkou výhru, nejsou zvyklé na zvednuté praporky pomezních rozhodčích, a že je nakonec dorazil borec, který na zápas doputoval celý od pilin jen chvíli poté, co v práci vypnul mašinu a k tomu si ani nestačil sundat montérky.

Ano, radost z postupu přes favorita je jistě vynikajícím počinem hodným patřičné oslavy, ale nedostali se Jihočeši za hranu? Nedělejme z fotbalu hru gentlemanů, protože to určitě není. Ovšem nevytratil se v tomto případě respekt k soupeři? Ať už byl úmysl vytvoření videa jakýkoliv, mezi fanoušky sledující sociální sítě sklidil velký úspěch. Během chvíle nasbíral desítky lajků a několik uživatelů jej i sdílelo do dalšího prostoru internetového světa.