Akce se 26. prosince kromě Viktorie a pořádající Slavie zúčastní dalších šest mužstev. O prvenství v turnaji Tipgames Cup 2010 budou usilovat ještě týmy Sparty Praha, Dukly Praha, Bohemians Praha 1905, Zbrojovky Brno a Tatranu Prešov.

Osmičku účastníků doplňuje obhájce loňského prvenství, tým Nike, tvořený bývalými reprezentanty v čele s předsedou ČMFS Ivanem Haškem, trenérem reprezentace Michalem Bílkem či generálním sportovním manažerem Sparty Jozefem Chovancem.

Při své premiéře vloni obsadili Západočeši poslední, osmé místo, letos ale chtějí černého Petra přenechat někomu jinému.

„Vloni tvořili tým převážně starší hráči, protože ti mladší se ve stejný den zúčastnili vánočního turnaje Christmas time v Plzni. Letos se soustředíme jen na turnaj v Praze, a můžeme tak vyslat do Prahy silnější sestavu,“ vysvětluje člen týmu Radomír Havel.

Turnaj v Edenu je určen fotbalistům starším čtyřiceti let, plus na soupisce pro utkání mohou být i dva hráči nad pětatřicet let. Roli ´mladíků´ na soupisce Viktorie, vedené kapitánem Ivanem Bicanem, budou plnit kromě Havla ještě Petr Vlček a trenér juniorky Viktorie Jiří Skála.

Mužstva na Tipgames Cupu 2010 jsou rozdělena na dvě skupiny. Plzeňané jsou ve skupině s obhájcem loňského prvenství, týmem Nike, dále je čeká Sparta Praha a Bohemians Praha 1905.

„Těší nás, že nás pořadatelé pozvali i letos. Všichni se rádi o Vánocích proběhneme a navíc účast na prestižním turnaji bereme jako příležitost k propagaci Viktorie,“ dodal brankář staré gardy Viktorie Radomír Havel, který v případě potřeby může nastoupit i jako hráč v poli.

První dva týmy z každé skupiny postupují do semifinále, ostatní mužstva sehrají utkání o umístění. Zápasy ve skupinách se hrají dvakrát deset minut, pouze finálový souboj bude trvat dvakrát dvanáct minut. Pokud utkání o umístění skončí nerozhodně, o vítězi rozhodnou střely ze značky pokutového kopu. Turnaj začne v 10.00 hodin.