Nakonec skončili pátí, ani to však není v konkurenci dalších sedmi týmů na prestižním halovém mezinárodním turnaji fotbalových veteránů v Tipgames Cup 2011 v pražském Edenu ostuda.

Osm týmů internacionálů bylo rozděleno do dvou skupin po čtyřech. Plzeňané vstoupili do turnaje těsnou porážkou s Duklou 2:3. „Škoda, druhý a třetí gól jsme inkasovali vždy v závěrech obou poločasů,“ litoval ztráty koncentrace Ivan Bican, kapitán a manažer týmu.

Stará garda Viktorie se po vzoru prvoligového A mužstva snažila na palubovce haly v Edenu o útočný fotbal, ale často na otevřenou hru doplatila, když ji soupeř dokázal trestat z rychlých brejků.

Podobný průběh měl i druhý zápas ve skupině s pražskou Spartou.

„Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, ale nedokázali jsme je proměnit. Sparta naopak skórovala z rychlých protiútoků. Obraz hry by takový, že my jsme hráli a Sparta střílela góly,“ povzdechl si Bican.

Chuť si Plzeňané spravili až ve třetím utkání skupiny, v kterém rozstříleli Tatran Prešov 7:2. Při chuti byl zejména obránce Petr Vlček, který se trefil hned třikrát.

Viktoria skončila ve skupině na třetím místě a čekal ji boj o celkovou pátou příčku. V něm remizovala se třetím celkem druhé skupiny Zbrojovkou Brno 1:1 a o pátém místě Plzně na turnaji Tipgames Cup 2011 rozhodla lepší střelba ze značky pokutového kopu, Plzeň vyhrála 6:5.

Loňské prvenství obhájila Slavia, která ve finále zdolala Nike 3:2, třetí skončila Sparta, která zdolala v boji o bronz pražskou Duklu vysoko 5:1.

Na palubovce haly v Edenu se představila řada známých jmen, například Šmicer, Kuka (Slavia), Chovanec, Horňák, Lokvenc, Bičovský (Nike), Vízek (Dukla).

Výsledky staré gardy FC Viktorie Plzeň na vánočním turnaji Tigames Cup 2011, zápasy ve skupině: Dukla Praha 2:3 (branky Viktorie: Heřman 2), Sparta Praha 0:3, Tatran Prešov 7:2 (Vlček 3, Baroch, Heřman, Schveinert, Janota).

Zápas o 5. a 6. místo: FC Viktoria Plzeň Zbrojovka Brno 1:1, na PK 6:5 (branka Viktorie: Bican). Sestava Viktorie: Havel Vlček, Janota, K. Rada, Bečka, Šmejkal, Drahorád, Schveinert, Purkart, Heřman, Bican, Baroch.