Jenže pohárové zápasy mají specifickou atmosféru a nejeden favorit si už na outsiderovi vylámal zuby.

Kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba ale věří, že podobný scénář se v dnešním utkání třetího kola Poháru České pošty proti diviznímu Kladnu na jeho hřišti nenaplní.

A to i přesto, že mu dnes na stadionu Františka Klotze bude chybět hned sedm reprezentantů.

Šest z nich (Rajtoral, Procházka, Hořava, Kozáčik, Ďuriš, Bakoš) si plní povinnosti v kvalifikačních zápasech Česka i Slovenska, sedmý, David Limberský, je zraněný.

„Prostor dostanou další hráči z kádru a věřím, že rozdíl několika tříd bude i přes absenci reprezentantů na hřišti znát," je přesvědčen trenér Viktorie Pavel Vrba.

Kouč Viktorie povolal do kádru pro pohárové utkání s Kladnem také dva osmnáctileté fotbalisty juniorky, záložníka Michala Mlynaříka a útočníka Vítězslava Hrdličku.

„Jestli dostanou příležitost v zápase, to se uvidí," říká na adresu obou mladíků zkušený kouč.

Trenér Vrba využíval i další hráče juniorky tento týden v tréninku.

„Nacvičovali jsme některé věci a potřebovali jsme doplnit kádr, aby zmíněná cvičení měla smysl," zdůrazňuje.

Cíl Viktorie pro pohárový duel s divizním soupeřem je jednoznačný. „Chceme v Poháru České pošty postoupit do čtvrtého kola," dodává Vrba.

Pro mužstvo Kladna je start úřadujícího šampiona a účastníka základní skupiny Ligy mistrů svátkem. K silnému soupeři chovají Kladeňáci respekt, ale svoji kůži prý lacino neprodají.

„Máme v plánu dojít v poháru co nejdál. Uvidíme však, co nám Plzeň dovolí," usmívá se kapitán domácího celku Pavel Bartoš, jenž před dvanácti lety právě v Plzni nastartoval svoji prvoligovou kariéru.

„Nerad na to angažmá ale vzpomínám, fotbalově se mi tam nedařilo," přiznává Pavel Bartoš.

Na hřišti by se rád setkal s brankářem Romanem Pavlíkem, jenž na západ Čech odešel právě z Kladna, kam ho kdysi přivedl trenér Miroslav Koubek. V kladenské kabině se s ním setkával tři roky.

Utkání třetího kola Poháru České pošty začíná na stadionu v Kladně dnes od 15.00 hodin.

Pokud fotbalisté Viktorie Plzeň postoupí, utkají se ve čtvrtém kole dvakrát s třetiligovou Jiskrou Domažlice.