Ve středu odpoledne ukazoval teploměr třicet stupňů a když v sedm hodin večer vybíhali fotbalisté Viktorie na trávník stadionu Arena Nationale k předzápasovému tréninku, bylo jen o dva stupně méně. Viktoriáni prostředí národního stadionu v Bukurešti dobře znají, během necelého roku si tady zahrají už potřetí. Vloni v listopadu v Areně Nationala remizovali s Astrou Giurgiu 1:1, letos v předkole Ligy mistrů s FCBS 2:2 a se stejným soupeřem si to rozdají i ve čtvrtek v úvodním zápase skupiny Evropské ligy. Západočeši mají Bukurešti co vracet, v odvetě předkola Ligy mistrů jí doma podlehli 1:4.

„Určitě jsme si z tohoto zápasu vzali ponaučení. Víme i o tom, že soupeř posílil. V každém případě ale chceme předvádět svoji hru,“ ujistil na středeční tiskové konferenci v Bukurešti trenér Viktorie Pavel Vrba. FCBS se minulý pátek dočkal první porážky v této sezoně – na hřišti úřadujícího mistra Viitorulu Constanta podlehl 0:1. Viktoria naopak potvrdila stoupající formu a v Liberci po velmi dobré hře vyhrála 3:0.

„Každý dobrý výsledek i výkon mají pozitivní vliv na sebevědomí hráčů. Věřím, že současnou formu prodáme i v utkání proti Bukurešti,“ řekl kouč Plzně.

Trenér Vrba se musí obejít bez zraněných Pilaře, Čermáka a stopera Hubníka. Ani jeden z nich s výpravou do Rumunska neodcestoval. „Budou nám chybět, ale zároveň věříme, že je dokážeme kvalitně nahradit,“ poznamenal Vrba. Svému týmu před startem skupiny věří: „Začínáme novou soutěž a já věřím, že na konci budeme mít tolik bodů, aby nám zaručily postup.“

Čtvrteční utkání vysílá živě stanice ČT sport.