V dresu Vysočiny Jihlava na sebe upozornil v lize natolik kvalitními výkony, že dostal nabídku od nejlepšího českého klubu, Viktorie Plzeň. Záložník Tomáš Kučera ale dobře ví, že o svoje místo bude muset na západě Čech velmi tvrdě bojovat.

Když jste dostal nabídku od Viktorie, bylo nad čím váhat?
Bylo, alespoň ze začátku ano. V Jihlavě mám veškeré zázemí, jsem její odchovanec. Po pár dnech jsem si ale řekl, že bych do toho měl jít. Příští měsíc mi bude čtyřiadvacet let a je nejvyšší čas udělat další krok v kariéře.

Váhal jste nad nabídkou Viktorie i z toho důvodu, že v Jihlavě jste měl svoji pozici v mužstvu jistou, ale v Plzni to budete mít v tomto ohledu mnohem těžší?
Ano, i to jsem zvažoval, ale jak už jsem řekl, po několika dnech jsem se rozhodl, že nabídku Plzně přijmu a půjdu do toho.

V záloze Viktorie je ovšem velká konkurence. Jak těžké podle vás bude se prosadit?
O tom je v tuto chvíli dost složité mluvit, bude to také
o aklimatizaci a především
o tom, co předvedu na hřišti. Věřím, že nějaká šance přijde. A pokud se postoupí do evropských pohárů, tak může přijít i nějaká větší šance, protože těch zápasů pak buJihlavský fotbalista si nechal pár dnů
na rozmyšlenou, ale pak na nabídku kývl¶de tím pádem mnohem více.

Pomýšlíte hned od začátku na základní sestavu nebo se domníváte, že o ni budete muset hodně bojovat?
Všechno se uvidí časem, 
v tuto chvíli se ale těmito myšlenkami nechci zbytečně svazovat.

Do Plzně přicházíte shodou okolností společně s Janem Kopicem z Jablonce, s kterým jste hrával za ligový dorost v Jihlavě. Potěšilo vás to?
Ano, s Honzou se známe už dlouho. Setkat se znovu v jednom mužstvu s bývalým spoluhráčem z dorostu je pro mne plus. Škoda, že odešel Standa Tecl, s kterým jsem rovněž hrával za dorost v Jihlavě. 
S ním jsem se ale v Plzni stačil jen pozdravit a prohodit pár slov.

Jak vnímáte rivalitu mezi dvěma nejlepšími českými kluby, Viktorií a Spartou?
Vím, že je to mezi oběma kluby vyhrocené, ale těžko
k tomu mohu zatím říct něco víc, sám jsem to na vlastní kůži ještě nepocítil.

Myslíte si, že vám hra Viktorie bude vyhovovat?
Těžko říct, když jsem za Plzeň zatím neodehrál ani jeden zápas. Jsem ale spíše techničtější hráč, takže styl Plzně by mi mohl vyhovovat.