Exdivizní Koloveč si hravě poradil s Rapidem, Chotíkov smetl pětibrankovým uragánem Stod. Skvělou formu si drží Horní Bříza, která zdolala Luby.

Úlevu jistě cítí ve Vejprnicích, které si odváží výhru z Prokopávky.

Klatovy – Domažlice B 3:2

Klatovy zlomily odpor houževnatého soupeře dvacet minut před závěrečným hvizdem.

„V závěru utkání jsme byli šťastnější," prohlásil trenér vítězů Jiří Jakš.

Poločas: 2:1. Branky: 15. Sýkora, 22. Brož, 71. Janda – 16. Lešek, 54. Kohout. Nejlepší hráči: Šinál – Ferra. Rozhodčí: Křen. ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváci: 180.

Klatovy: Herman – Veselka (46. Skala), Cihlář, Šinál, D. Matějka (70. Rendl), Brož, Janda, Páleník (89. Štengl), Šmejkal (82. Lužný), Sýkora, Kadlec. Trenér: Jakš.

Domažlice B: Bratanič – Šimůnek, Neumann, Jarina, Paluch, Waldmann, Lešek, Ferra, Kubr, Bláha (62. Tumpach), Kohout (72. Vísner). Trenér: Fořt.

Chotíkov – Stod 5:1

Chotíkov si připsal jubilejní pátou výhru v ročníku, dvakrát se trefil do černého ostrostřelec David Míka.

„Měli jsme převahu hned od začátku a tu jsme dokázali vyjádřit i gólově," liboval si kouč Jaroslav Urbánek.

Poločas: 3:1. Branky: 3. a 15. D. Míka, 27. Herák, 67. M. Scheinherr, 86. Puchmertl – 35. Zelený. Nejlepší hráči: D. Míka – Kaas. Rozhodčí: F. Cihlář. ŽK: 1:2. Diváci: 80.

Chotíkov: Bejdák – Herák, Kluska, M. Scheinherr, Puchmertl, Mar. Prais (41. Knapp), M. Míka, Hartl (82. Hauer), Pechler, Šulan (70. Zedník), D. Míka. Trenér: Urbánek.

Stod: Fekl – Höffler, Hamerník, Snášel, Lukášek (59. Douša – 67. Jelínek), Pešek, Kaas, Valachovič, Brichcín, Vítek (22. Lihm), Zelený. Trenér: Honal.

H. Bříza – Luby 3:1

Horní Bříza protáhla svou šňůru neporazitelnosti na pět zápasů. Duel rozhodla letní akvizice Martin Tran, která dvakrát pokořila gólmana Kalaše a navíc vybojovala penaltu.

„První půle byla jednoznačnou záležitostí, vypracovali jsme si několik gólových šancí. Po přestávce se hra vyrovnala," hodnotil sekretář domácího klubu Stanislav Kapr.

Poločas: 0:1. Branky: 3. a 19. Tran, 8. Sedlecký z PK – 54. Pelouch. Nejlepší hráči: Tran – Kalaš. Rozhodčí: Štokl. ŽK: 2:2. Diváci: 170.

Horní Bříza: Liška – Šimice, Sedlecký, Rous, Netáhlo, Paukner, M. Chocholatý, Frána (82. Zavadil), P. Chocholatý (90. Kříž), Mornštajn, Tran. Trenér: Michálek.

Luby: Kalaš – K. Křížek, Sýkora, Koželuh, Švátora (50. Voráč), Šnour, Čipera, Šůs (50. Nešpor), Turner, Pelouch, Čížek (85. Pivoňka). Trenér: Bečka.

Bolevec – Vejprnice 0:1

Branka Lhotky přinesla Slavii kýženou kořist z hřiště soupeře.

„Diváci sledovali rozhárané utkání, plné faulů, z naší strany špatný výkon," litoval sekretář Bolevce Jan Thomayer.

Poločas: 0:0. Branka: 65. Lhotka. Nejlepší hráči: Kučera – Lhotka. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 4:2. Diváci: 100.
Bolevec: Kerner – Kučera, Humpál, Klečka (70. Šilhánek), Dytrt (78. Soukup), Thomayer (88. Vítovec), Bublík, Hibler (64. Greif), Šanoba, Šnaider, Zítek. Trenér: Votípka.

Vejprnice: Slováček – Heindl, Havránek, Rada, Černý, Šámal, Hora, Lhotka, Grätsch (69. Boukal), Puhlovský, Paul. Trenér: Dejmek.

Rapid – Koloveč 0:4

Obhájce titulu si v tréninkovém tempu dokráčel pro tři body.

„Rychlý gól ovlivnil zápas, my jsme bez pěti zraněných na odpor neměli. Hosté po zásluze zvítězili," řekl sekretář Rapidu Pavel Baroch.

Poločas: 0:2. Branky: 5. T. Došek, 23. a 60. Gabriel, 90. Šperl. Nejlepší hráči: Pubrle – Gabriel. Rozhodčí: Bína. Bez karet. Diváci: 80.

Rapid: Beke – Netrh, Peroutka, Buček, Hlaváč, Čupalka, Harmady, Žák, Brabec, Morávek, Pubrle. Trenér: Mysliveček.

Koloveč: P. Fillinger (55. Janeček) – Bukovský, Milota, L. Došek, Tesař, Lucák (63. Šperl), Černohorský, Šimr, Pavlík (67. Kadlec)), Gabriel, T. Došek. Trenér: Hirschl.

Rokycany B – Nepomuk 0:0

V souboji nováčků domácí marně dobývali branku Wallenfelse.

„Měli jsme víc šancí než soupeř, ve druhé půli se hrálo na jednu branku. Tobrman pálil z penalty do břevna, spálili jsme i další šance," zdůraznil kouč domácích Pavel Hudeček.

PK: 4:2. Nejlepší hráči: A. Vrba – Wallenfels. Rozhodčí: Červený. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

Rokycany B: M. Vrba – Procházka, Hlavsa, Spěváček, Bron (60. Vaščák), Blecha, Tobrman, Kroc (68. Jícha), Kořínek, A. Vrba (60. Černý), Cibulka. Trenér: Hudeček.

Nepomuk: Wallenfels – Ticháček, M. Viktora, J. Švec, Voráček, M. Švec, Zajíc, Kozák, V. Švec, J. Vosyka, Baran. Náhradníci: V. Vosyka, Slach, Rous, Kalabza, Baroch. Hrající trenér: J. Viktora.

Holýšov – Přeštice 1:1

V Holýšově si sokové body dělili.

„Nepohledný duel, na vyrovnávací gól jsme hostům doslova namazali. Remíza odpovídá průběhu hry," konstatoval sekretář Holýšova Petr Třeštík.

PK: 6:5. Poločas: 1:0. Branky: 39. Jeniš – 55. Fořt. Nejlepší hráči: Míčka – M. Bešta. Rozhodčí: Seidl (SRN). ŽK: 1:1. Diváci: 150.

Holýšov: Míčka – Tyr, Baxa (76. Chvojka), Levička, Trhlík, Schamberger, Panuška, Staněk (20. Vrba), Vachtl (60. Kraus), Jeniš, Lukáš. Trenér: Bárta.

Přeštice: Hodan – Hrdlička, Uzlík, M. Bešta (81. Turek), Bouc, Zoubek, Trdlička, Lambor, Fořt, Vacík (90. Švarc), P. Bešta. Trenér: Kraus.

Horažďovice – Příkosice 2:0

Mimořádně šťastnou ruku měl domácí kouč Melka. Na hřiště čtvrt hodiny před koncem poslal Mičkala, a ten dvěma zásahy rozhodl.

„Opět jsme spálili řadu šancí, trápí nás nedůraz v koncovce," řekl po utkání sekretář domácích Richard Srb.

Poločas: 0:0. Branky: 80. a 82. Mičkal. Nejlepší hráči: Jůda, Mičkal – Prchlík. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 0:1. Diváci: 130.

Horažďovice: Macoun – Pintíř, Janouškovec (70. Zdichynec), Vachuška (70. Melka), Šafanda, Stulík, Jůda, Sova, Kotrba, Nauš (76. Mičkal), M. Forman (87. J. Forman). Trenér: Melka starší.

Příkosice: Vaník – Hodaň, Papáček, Pražák (84. Marek), Komanec, Prchlík, Lisý, Kotnauer (46. Ulbrik), Burket, Bendl (88. Šlajs), Spěváček. Hrající trenér: Pleticha.