Bolevec prožívá nováčkovskou euforii, která minulý týden smetla ambiciózní Klatovy třemi brankami.

„V prvním poločase byly Klatovy jasně lepší a přehrávaly nás, ale kluci skvěle plnili taktické pokyny," vysekl pochvalu na adresu svých svěřenců trenér Václav Votípka. Outsider ale přečkal nápor soupeře a dvakrát udeřil. „Ve druhé půlce se hra vyrovnala a z dalšího brejku se nám podařilo rozhodnout zápas," dodal.

Hráči ze Severního Předměstí Plzně ve svém „ďolíčku" padli ze čtyř zápasů pouze jednou, naopak sešívaní mají co napravovat. Družina zkušeného lodivoda se po comebacku z I. A třídy ve známých vodách rozhodně netopí – po sedmi odehraných kolech okupuje solidní pátou příčku. V posledních týdnech ale Votípkovi přidělala vrásky na čele koncovka.

„Je dobře, že jsme protrhli střeleckou smůlu a trefili se tři různí střelci. Bohužel nám ale chybí klíčový útočník Pelnář, který se zranil v souboji s Holýšovem. S nataženými vazy v kotníku bude laborovat ještě minimálně tři týdny," lituje kouč ztráty forwarda.

Na Prokopávku přijede neoblíbený soupeř.

„Doma by se mělo bodovat, už kvůli divákům. Na Vejprnice to ale neumíme," poukazuje na nelichotivou bilanci vzájemných duelů kouč – Bolevec zdolal svého soka jedinkrát z posledních čtyř zápasů.

Cíl Slavie je zřetelný – konečně bodovat mimo svůj areál. „Doufám, že už z venku nějaké body přivezeme. Naše bilance je tristní," lamentuje trenér vejprnického mužstva Milan Dejmek.

Urvat důležité body by mohl pomoci talentovaný Kristl, který v prvním kole sestřelil béčko Domažlic hattrickem. „Nastoupil poprvé po výronu v kotníku, musí ještě dohnat tréninkové manko," glosuje kouč.

Poslední venkovní duel jeho svěřenců skončil fiaskem. „V Rokycanech jsme se nezodpovědností a vlastními chybami připravili o lepší výsledek. Musel jsem přeskupit sestavu, přičemž jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany, a to se pak dařilo," pochvaluje si vejprnický trenér Milan Dejmek.

Program 8. kola krajského přeboru – sobota 16.00: Chotíkov – Stod (rozhodčí Cihlář), sobota 16.30: Klatovy – Domažlice B (Křen), Horní Bříza – Luby (Štokl), Bolevec – Vejprnice (Bogdan), Rapid Plzeň – Koloveč (Bína), neděle 16.30: Horažďovice – Příkosice (Langmajer), Holýšov – Přeštice (rozhodčí ze SRN), Rokycany B – Nepomuk (Červený).

Martin Šiška