Vejprnice prospaly začátek zápasu a s Petřínem prohrály

Vejprnice – Fotbalisté Petřína si v sobotním utkání 25. kola nejvyšší krajské soutěže připsali další výhru. Jistý vítěz letošního ročníku porazil díky skvělému úvodu domácí Vejprnice 3:0.

13.5.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Kdo přišel na stadion ve Vejprnicích pozdě, mohl litovat. Tedy pokud se jednalo hlavně o příznivce vedoucího týmu ze Slovan. Petřínští totiž vlétli do zápasu jako uragán a během deseti minut vstřelili dvě branky. Nejprve se po šesti minutách hry prosadil Petr Bendl a o chvíli později přidal druhou trefu už jistého mistra letošního ročníku nejvyšší krajské soutěže Marek Vohrna. Šestadvacetiletý kanonýr gólem potvrdil roli nejlepšího střelce týmu a v sezoně si připsal už osmnáctý zásah. V dalších minutách hry viděla stovka přihlížejících zajímavý fotbal. Domácí se snažili, ale v ofenzivě nebyli skoro vůbec nebezpeční. Petřín si naopak pár šancí vypracoval, ale ani jednou už nedokázal prostřelit brankáře domácích. Do kabin tak šly oba týmy za stavu 0:2.

Úvod druhého dějství patřil v pohodě hrajícím hostům, kteří častěji drželi míč na kopačkách a v útočné fázi byli mnohem více aktivnější než domácí celek – ovšem dlouho bez gólového vyjádření. V 70. minutě si výbornou šanci vypracovaly také domácí Vejprnice. Po hezkém signálu z rohového kopu se dostal jeden z domácích borců k zakončení, ale bravurním zákrokem se na brankové čáře zaskvěl brankář Tomáš Pfleger. O deset minut později se skóre přitažlivého duelu měnilo potřetí. Hráči Petřína zahráli krásnou standardní situaci, po které přesným hlavičkovým zakončením slavil parádní branku Václav Lisý – 0:3. Domácí se v závěru sice snažili alespoň o kosmetickou úpravu skóre, ale fotbalisté Petřína si konec utkání zkušeně pohlídali. Petřín díky výhře navýšil náskok na čele tabulky, Vejprnice budou muset v závěru sezony zabrat.

Ohlasy po zápase: Jiří Šámal (trenér Vejprnic): Zaspali jsme úvod utkání a nechali dát Petřín dvě branky. V prvním poločase byla naše hra neplodná, byli jsme málo nebezpeční. Ve druhé půli jsme se sice snažili dostat zpátky do zápasu, ale kromě dvou šancí, které jsme neproměnili, jsme v útočné fázi prostě nebyli tolik přesní. Hosté zvítězili zaslouženě.

Radek Vodrážka (trenér Petřína): V minulém zápase proti Lubům jsme hráli dost špatně, ale Luby ještě hůř. Tentokrát to bylo o něčem jiném, protože Vejprnice hrály velmi slušně, ale my dneska famózně. Zasloužené vítězství.

Vejprnice – Petřín 0:3 (0:2)
Branky: 6. Bendl, 10. Vohrna, 80. Lisý.
Rozhodčí: Mazanec – Petrželka, Kulhánek.
ŽK: 60. Lhotka, 86. Křen – 82. Bendl, 85. Štefl, 87. Vohrna.
Diváci: 90. Hřiště: Slavia Vejprnice.

Vejprnice: Vavrík – Puhlovský, Havránek, Rada, Heindl (76. Kýček), Frémund (68. Robert Křen), Mašek, Davídek (46. Kolář), Daniel Křen (79. Svoboda), Paul, Lhotka (59. Bárta). Trenér: Jiří Šámal.
Petřín Plzeň: Pfleger (83. Hrabačka) – Zoubek, Papáček, Bendl (73. Šimáně), Bednář (79. Štefl), Trojovský, Škarda (59. Šulc), Vohrna, Lisý (83. Levý), Hartl, Šmídl. Trenér: Radek Vodrážka.

Ostatní sobotní výsledky 25. kola KP: Bolevec – Lhota 4:2, Domažlice B – Zruč 4:2, Chotíkov – Přeštice 2:4, Luby – Rapid Plzeň 0:2, Svéradice – Stříbro 0:2, Nýrsko – Rozvadov 1:3.

Autor: Martin Mangl

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Karel Franěk (vpravo) při pasování na mistra bednáře v roce 2010.

Soud rozhodl, bednáři bez nohy Prazdroj protézy platit nemusí

Naši prvňáci z 26. ZŠ v Plzni

Záchranáři zasahovali u řady nehod

Plzeňsko - Záchranná služba má v úterý napilno. Během dopoledne vyjížděly posádky ke čtyřem nehodám