Vejprnice porazily Petřín

Plzeň - Již 9. kolo sehráli fotbalisté v plzeňské Lize starých gard.

2.6.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Největším překvapením bylo vítězství Vejprnic nad dosud vedoucím ZČE. Hosté tím přišli o dosavadní neporazitelnost i o první místo, na které se dostal zásluhou lepšího skóre Rapid. Ve slovanském derby porazil po výborném výkonu ve druhém poločase SK 1894 hráče Smíchova. Těsné výhry vybojovaly celky Košutky a Černic. Střelecky se prosadil hattrickem Kaluba z Letné.

Rapid – Slavia 6:1 (2:0, branky: Baroch 2, L. Sedláček 2, Homola, Hnízdil – Mirga). Přestože Slavia měla v první půli tři velmi dobré příležitosti, Rapid díky dvěma trefám výborného Sedláčka vedl 2:0. Po přestávce se projevila kvalita Rapidu, hosté snížili až v závěru utkání.
Vejprnice – ZČE 2:1 (1:0, branky: J. Jeřábek, Katona – Štrunc). Zasloužená výhra domácích v zápase vynikající úrovně. Vejprnice byli po celý zápas lepším týmem, důslednou obranou pokryly kanonýra Rádla.

Košutka – Senco 3:2 (2:1, branky: Sopr 2, Doležal – P. Pomp, Seethaler). Domácí měli stálou převahu, ale neproměnili mnoho příležitostí. V závěru se dokonce báli o výsledek.

VS Plzeň – Černice 1:2 (0:1, branky: Štolka (PK) – Mentl, Mareš). Vyrovnaný zápas rozhodli hosté v posledních vteřinách zápasu.

SK 1894 – SK Smíchov 4:2 (1:2, branky: Dudík 2, Ulč, Bůžek – Metlický, Holík). Domácí byli od úvodu lepším celkem, ale přesto první poločas těsně prohráli. Po přestávce během deseti minut třemi brankami otočili výsledek a rozhodli o své výhře.

Letná – Karlov 3:5 (1:3, branky: Kaluba 3 – Nykles 2, Kohout, Vukovič, Hellinger). Karlov byl lepší v prvním dějství, kdy proměnil své příležitosti a získal dvoubrankový náskok. Letná po přestávce vyrovnala, ale v závěru se opět prosadili hosté.

Pořadí střelců: 17 – Baroch (Rapid), 14 – Rádl (ZČE), 10 – J. Fiala (Smíchov), Mentl (Černice), 7 – Homola (Rapid).

Program 10. kola – dnes 18.30: Černice – Senco. Zítra 18.00: VS – Rapid, Slavia – Letná. Čtvrtek 17.30: Smíchov – Vejprnice, 18.30: ZČE – Košutka.

2.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
Záchranářům v Manětíně slouží od úterý moderní výjezdová základna. Z nevyhovujících stísněných prostor v centru města se přestěhovali do novostavby v těsném sousedství hasičské zbrojnice. Pozemek darovalo město, 4,4 milionu Kč Plzeňský kraj.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Viktorie v Lucernu.
12

Plzeňským králem Vánoc bude smrk

Plzeň – Smrk ztepilý upravený na 13-14metrovou výšku bude letos ozdobou vánoční Plzně.