Krasojízda vedoucího Tachova pokračuje. Loňský účastník České fotbalové ligy ve šlágru 10. kola krajského přeboru nasázel Rokycanům šest branek a v probíhajícím ročníku nejvyšší krajské soutěže je i nadále stoprocentní. Luby promarnily dvougólové vedení v Rozvadově, dva body ale nakonec v penaltové loterii ukořistily.

Tachov – Rokycany 6:1
„Kvalitní utkání, které se divákům muselo líbit. S výkonem všech hráčů jsem spokojený, ale musím pochválit také Rokycany, které nezalezly a snažily se hrát otevřený fotbal. Nadstandardní zápas z obou stran,“ pochvaloval si hrající trenér Tachova Martin Knakal.
Poločas: 4:1. Branky: 8., 25. a 38. Bydžovský 49. a 53. Vyleta, 3. Habart – 42. Jakub Kořínek. Rozhodčí: Šlajs. ŽK: 0:1. Diváci: 250.
Tachov: Houdek – Bydžovský (73. Čížek), Ruda, Šácha, Knakal, Habart, Pavel Kořínek (88. Beneš), Vyleta (83. Landrgott), Burda, Tušl (73. Blatnický), Folejtar (78. Skopový). Trenér: Martin Knakal.
Rokycany: Špiroch (46. Jevčák) – Filipec, Lukáš Aubrecht, Hereit, Černý (58. Spěváček), Jakub Kořínek (46. Pavel aubrecht), Procházka, Trojanec (73. Ineman), Vaščák, Ječmen, Vileta (46. Debellis). Trenér: Robert Vágner.

Rozvadov – Luby 2:2
„I když jsme přišli ve druhé půli o dvougólové vedení, tak dva body z venku bereme jako plusové. Jsme spokojení,“ uvedl trenér Lubů Vladislav Smolík.
PK: 2:4. Poločas: 0:2. Branky: 62. a 69. Štverák – 17. Veselka, 26. Mašek. Rozhodčí: Mazán. ŽK: 1:0. Diváci: 60.
Rozvadov: Rychna – Martin Bronec, Janda, Štverák, Jan Viterna, Křehlík, Slowik, Žemlička (26. Hána), Roháč (74. Kopáček), Horáček (86. Milan), Havlas. Trenér: Martin Bronec.
Luby: Kalaš – Veselka, Křížek (90. Šťastný), Voráč, Sýkora, Voráček (69. Maňas), Kvítek, Raišl, Koželuh, Čížek, Mašek (82. Irlbek). Trenér: Vladislav Smolík.

Holýšov – Chotíkov 0:2
„S výsledkem jsem spokojený, ale předvedená hra nebyla dobrá. Hráli jsme bez pohybu a nasazení. V prvním poločase nás navíc několikrát podržel brankář Bejdák,“ zlobil se chotíkovský lodivod Petr Nykles.
Poločas: 0:0. Branky: 64. Lopata, 89. Fakan. Rozhodčí: Koura. ŽK: 0:2. Diváci: 80.
Holýšov: Horáček – Zavadil, Trhlík, Baxa, Kaas, Černohorský, Roztočil (72. Vnouček), Valachovič, Stanislav Staněk, Kraus, Jeniš. Trenér: Štěpán Hirschl.
Chotíkov: Bejdák – Kluska, Končal (67. Rozboud), Kučera, Lopata, David Míka, Matas (86. Fakan), Pechler, Michal Prais, Zajíček, Martin Míka (77. Schleis). Trenér: Petr Nykles.

Rapid – Horní Bříza 0:1
„Soupeř nás zejména ve druhém poločase jasně přehrával, ale nám se podařilo využít jedné chyby domácích v defenzivě a získat důležité body,“ řekl hostující trenér Martin Löffelman.
„Mrzí mě ale zranění Kračka s Pauknerem, kteří museli do nemocnice,“ litoval ztrát dvou hráčů kouč nováčka z Horní Břízy.
Poločas: 0:1. Branka: 29. Pavel Chocholatý. Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 1:2. Diváci: 80.
Rapid Plzeň: Beke – Šindelář, Nový, Buček, Hajšman (81. Tarhaj), Do Thanh Tung (61. Šimandl), Klekner, Čupalka, Harmady, Matějka, Keckstein (46. Janoch). Trenér: Jaromír Mysliveček.
Horní Bříza: Schimmer – Šimice, Lavička, Martin Paukner (57. Milan Zavadil), Němeček, Macháček, Lomoz (74. Filip, 90+3. Smolák), Janka, Pavel Chocholatý, Rous, Kraček (31. Jan Paukner). Trenér: Martin Löffelman.

Mýto – Žihle 3:0
„Řekl bych, že do sedmdesáté minuty jsme byli lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení 2:0. Pak jsme ale odpadli a soupeř nás zatlačil. Dobrou obranou jsme Žihli ale nedovolili skórovat a sami jsme v závěru z rychlého brejku přidali třetí gól,“ zhodnotil souboj nováčků domácí kormidelník Zbyněk Drozda.
Poločas: 1:0. Branky: 40. Štych, 50. Švejda, 83. Šmíd. Rozhodčí: Bureš. ŽK: 1:3. Diváci: 120.
Mýto: Vild – Hackr, Abrt (46. Tyc), Martin Brož (46. Svoboda), Světlík, Smitka (76. Hlaváček), Bejček (65. Šmíd), Kříž, Štych, Lupáč (54. Konopásek), Švejda. Trenér: Zbyněk Drozda.
Žihle: Bláha – Vukliševič (80. Nový), Bulín, Rambousek, Půta, Kaľata, Krofta, Otcovský, Čapek, Jiří Brož, Romanovskyy. Trenér: Robert Otcovský.

Lhota – Stříbro 0:1
Domácí fotbalisté nenavázali na tři předchozí zápasy před vlastními fanoušky, ve kterých porazili Luby, silné Rokycany a rezervu domažlické Jiskry.
„Podali jsme výborný výkon podtržený třemi body,“ komentoval intenzivní duel spokojený kouč vítězného Stříbra Josef Brouzda.
Poločas: 0:0. Branka: 57. Bůžek. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 3:2. Diváci: 70.
Lhota: Böhm – David Křížek, Zbyněk Černý, Horník, Václav Klokan, Nový, Šroubek, Langer, Záhrobský, Varga, Salák. Trenér: Eduard Kubata.
Stříbro: Dolejš – Korynta, Eliáš, Tůma, Pavlas, Bůžek, Kohut, Demjan, Dyk, Šimek, Mikulovský. Trenér: Josef Brouzda.

Sušice – Domažlice B 0:5
„Jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou,“ liboval si kouč domažlického béčka Martin Steinbrücker.
Poločas: 0:3. Branky: 13. T. Korelus, 21. Skrbek vlastní, 31. a 77. Roubal, 57. Sova. Rozhodčí: Vocelka. ŽK: 2:1. Diváci: 80.
Sušice: Gill – Vašák (79. Farták), Kodýdek (34. Fuchs), Halas (51. Varga), Klíma, Vichr, Hájek, Čanecký, Brabec (74. Bachroň), Skála, Skrbek. Trenér: Petr Janda.
Domažlice B: Bratanič – Sova (75. Lešek), Vlček (46. Kadlec), J. Korelus, Hojda, Roubal, Waldmann (63. Čadek), Lucák, Teršl (87. Žák), Kubr (80. Kalný), Tomáš Korelus. Trenér: Martin Steinbrücker.

Nýrsko – Vejprnice 1:2
„Vyrovnaný zápas, ve kterém byli domácí lepší v prvním poločase a my ve druhém,“ shrnul utkání vejprnický trenér Jiří Šámal.
Poločas: 0:0. Branky: 90+3. Tomáš György z penalty – 60. Svoboda, 73. Kuhajda. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 2:3. ČK: 90. Vavrík (Vejprnice). Diváci: 156.
Nýrsko: Moravec – Kohout, Kajínek (77. Valenta), T. György, I. György (77. Pavlík), Kalivoda, Antonovics (54. Rubáš), Lužný, Brož, Kadlec, Kotlan (68. Kolář). Trenér: Karel Kalivoda st.
Vejprnice: Vavrík – Křen (79. Heindl), Rada, Havránek, Bárta, Kristl, Ženíšek, Svoboda, Paul, Kuhajda (85. Puchoň), Lhotka (90+2. Faltus). Trenér: Jiří Šámal.