V současné době však oddíl na lepší časy může jen vzpomínat. Celek mužů hraje pouze městský přebor, ovšem velký důraz v oddíle kladou na práci s mládeží. V minulých letech se dařilo dorostu, v poslední době zde pracují s nejmenšími fotbalisty – mladšími žáky a přípravkou.

Hlavním trenérem těchto družstev je Roman Hazuka. Sám začínal s fotbalem v osmi letech v tehdejší škodě Plzeň, poté hrál za dorost lokomotivy a dva roky za muže Vodních staveb. Svou hráčskou kariéru ale musel již ve dvaceti letech kvůli vážnému zranění předčasně ukončit.

A jak se dostal k trénování nejmenších fotbalistů ve Slovanu?

„Před čtyřmi roky tam začal chodit můj syn. V té době současný trenér chtěl skončit, tak jsem to původně vzal jen dočasně. Pak se to však vyvinulo tak, že zde trénuji již čtvrtým rokem," říká Roman Hazuka, který má společně s Radomírem Duškem na starosti prakticky tři týmy – mladší žáky, starší a mladší přípravku.

Pro oba je to hodně náročné, na hřišti jsou se svými svěřenci prakticky denně. Mladší žáci a starší přípravka trénují třikrát týdně mladší přípravka pak dvakrát.

Mladí fotbalisté Slovanu působí v městských soutěžích se střídavými úspěchy.

„Nejsme klub, který by měl vysoké ambice. Úspěch již je to, že jsme dali tato družstva dohromady, stále se potýkáme s úzkým kádrem. Na kluky, co se týče výsledků, příliš netlačíme. Chceme, aby se fotbalem hlavně bavili a aby se postupně zlepšovali," vyznává svou filozofii Roman Hazuka.

Ve Slovanu se kolem malých fotbalistů vytvořila dobrá parta.

„Důležité pro nás je, že velký zájem o činnost našich malých fotbalistů mají i rodiče. Někteří z nich se i podílejí na přípravě, zájem a pomoc rodičů je pro nás velmi důležitá. Tím bych chtěl všem, kteří nám pomáhají, poděkovat," říká trenér malých fotbalistů Slovanu Plzeň Roman Hazuka.