Oba se v úterý zapojili poprvé do přípravy v západočeském klubu. Oba jsou ještě mladí, ale na kontě mají každý už více než sedm desítek prvoligových startů. Dvaadvacetiletý Varadi odehrál 75 prvoligových zápasů v dresech Baníku Ostrava, Viktorie Žižkov a Teplic. Plzeň je jeho čtvrtou prvoligovou štací.

„Všechno se seběhlo hrozně rychle, ještě v pondělí večer jsem trénoval na Bazalech a druhý den už jsem odjel do Plzně. Nad nabídkou Viktorie jsem ale dlouho neváhal. Chci se prosadit a střílet v Plzni góly,“ svěřil se Varadi.

V nejvyšší soutěži nastřílel čtrnáct gólů, z toho dva Plzni. „Proti Viktorii jsem nastoupil čtyřikrát, takže to není špatná bilance. Jen jednou mě na Bazalech proti Plzni vychytal Michal Daněk. Doufám, že mi to tam bude padat i v plzeňském dresu, až budeme hrát proti Baníku,“ přeje si světlovlasý forvard, který je typem silového útočníka, jenž se nevyhýbá tvrdým osobním soubojům.

Varadi je odchovancem Baníku Ostrava, ale na podzim se ve velké konkurenci těžko prosazoval. „Byl jsem po zranění, prodělal jsem operaci menisku a chvíli trvalo, než jsem se dostal do formy. Navíc v Baníku byla velká konkurence. Z Německa se vrátil Václav Svěrkoš a zpátky do mužstva přisel i Zeher,“ vypráví Varadi.

S konkurencí počítá i v Plzni. „To je samozřejmé, ve fotbale to tak chodí. Ale Plzeň je pro mě velkou šancí i velkou motivací. Je to perspektivní tým se spoustou mladých hráčů. Navíc věřím, že změna prostředí mě může nastartovat k ještě lepším výkonům,“ věří fotbalista, který se přestěhuje na druhý konec republiky i s přítelkyní Andreou.

„Byla trochu překvapená, ale řekla, že se mnou do Plzně půjde,“ usmívá se.

Adam Varadi se tak vydal stejnou cestou jako před rokem a půl Michal Daněk, který rovněž působil v Baníku. „Když by se mi dařilo v Plzni stejně jako Michalovi, vůbec bych se nezlobil,“ usmívá se útočník, který oslaví v dubnu třiadvacáté narozeniny.

Přijetí v kabině proběhlo bez problémů. „Je tu hodně mladých kluků, myslím, že do party brzy zapadnu a budeme si rozumět,“ míní.

Jen o zápas méně než Adam Varadi má na kontě další posila Viktorie Plzeň, příbramský stoper Jakub Navrátil. Čtyřiadvacetiletý dlouhán pochází z jižních Čech, je rodákem z Tábora, kde už v patnácti letech hrával divizi za dospělé.

„V osmnácti letech si mě vytáhl trenér Karel Krejčí, který dnes vede dorostence Viktorie Plzeň, do ligového dorostu Marily Příbram. Příbramští tehdy postoupili do nejvyšší soutěže,“ vzpomíná 193 centimetrů vysoký zadák.

Urostlý obránce se přes třetiligovou juniorku propracoval do prvoligového A týmu. „To byla velká škola, hrát vedle tak zkušených ligových borců jakými jsou obránce Mácha nebo záložník Otepka. Na působení v Příbrami vzpomínám rád, dala mi šanci zahrát si nejvyšší soutěž,“ říká fotbalista, jehož předností je výborná hra hlavou.

Vloni v létě ale zažil Jakub Navrátil v Příbrami pád Marily do druhé ligy. „Je to úplně jiná soutěž. Méně fotbalovosti, ale o to více důrazu, tvrdosti a agresivity. Po druholigových trávnících běhá hodně silových hráčů. V každém případě však beru půl roku ve druhé lize jako velmi cennou zkušenost,“ říká obránce, který se přestupem do Plzně opět vrací do nejvyšší soutěže.

S tím, že se do první ligy vrátí už po půl roce, ale nepočítal. „Prodělal jsem zimní přípravu v Příbrami a chystal se na jarní část druhé ligy. A najednou přišla nabídka z Plzně. O přestupu do Viktorie jsem se dozvěděl vlastně v pondělí. A už druhý den jsem byl v Plzni. Upeklo se to všechno strašně rychle,“ vypráví.

„Jsem ale rád, že to tak dopadlo. Kdo by nechtěl hrát první ligu. Chci se prosadit do základu a pomoci Viktorce,“ přeje si Jakub Navrátil.