„Kluby se již dohodly na podmínkách transferu, v případě pozitivních výsledků zdravotních testů podepíše Ondra v Rusku v následujících hodinách profesionální smlouvu," komentoval odchod Vaňka generální manažer plzeňské Viktorie Adolf Šádek, podle kterého to v případě Ondřeje Vaňka nebylo jednoduché rozhodování.

„Ondra sice v poslední sezoně neodehrál kvůli zranění všechny duely, i přes menší zápasové vytížení však prokázal vysokou herní výkonnost. Podílel se na dvou titulech a počítali jsme s ním také do budoucna. Nabídka ruské strany ale byla extrémně zajímavá pro hráče i pro Viktorii," prohlásil Šádek.

„Ondrovi bych chtěl za dva roky ve viktoriánském dresu poděkovat a zároveň mu popřát hodně úspěchů v novém působišti," doplnil Šádek.

Vaněk přišel do Viktorie z tureckého Kayserisporu. V barvách Viktorie nastoupil v lize do 48 zápasů a vstřelil v nich sedm branek.

„Děkuji Viktorce za krásné dva roky a i nadále budu klukům držet palce. Věřím, že zvládnou kvalifikaci a budu je moci sledovat na podzim v Lize mistrů," uvedl před odletem do Ruska Ondřej Vaněk.