Přitom po pádu z divize plzeňská Doubravka nevstoupila do nejvyšší krajské soutěže příliš dobře. Odstartovala přebor remízou 2:2 v derby na SK ZČE a další zklamání přišlo v podobě výsledku 1:1 v dalším derby doma s Rapidem.

V Horní Bříze mužstvo už vedl hrající trenér Pavel Vaigl, který se vrátil z hostování v Chrástu a vystřídal Luďka Kopřivu. Senco vyhrálo 1:0, potom doma přestřílelo 6:4 Holýšov a vyhrálo v Příkosicích 2:1.

Novému kouči se podařilo téměř okamžitě povadlý tým probudit a ten začal šlapat naprosto spolehlivě. Po remíze 2:2 v Klatovech následovaly čtyři vítězství v řadě a vlastně až do konce podzimu Doubravka s nikým neprohrála.

„S podzimem jsem spokojen. Držíme se na špici tabulky a bodové rozdíly prvních tří celků jsou jen minimální. Na jaře bude o co hrát a dobré je, že jsme v postupové hře i my. Navíc Doubravka hrála na podzim útočný fotbal, prakticky v každém střetnutí jsme se prezentovali hrou na tři útočníky,“ pochvaluje si Pavel Vaigl.

Atraktivní fotbal v podání plzeňských borců přinesl i atraktivní výsledky. Třeba doma 5:1 se Stříbrem, 4:1 v Bolevci, před spokojenými vlastními fanoušky 5:0 se Stodem, 5:1 v Horšovském Týně, stejný výsledek doma s Chotíkovem nebo výhra 4:1 ve Vejprnicích.

Za nejlepší utkání však považuje plzeňský hrající kouč utkání na půdě vedoucího Chrástu, které skončilo 1:1 a na penalty jeho svěřenci zvítězili. „S lídrem soutěže jsme podali hodně kvalitní výkon a vůbec měl tento zápas vysokou úroveň. Velmi dobře jsme zahráli i ve Vejprnicích, které rovněž předvedly velmi kvalitní výkon. Také se silnými Horažďovicemi jsme doma hráli velmi dobře, ale až druhou půli, kdy jsme zachraňovali výsledek 2:2. První poločas byl ale z naší strany velmi špatný,“ přinává kouč Doubravky.

Po jednom utkání byl s výkonem svého celku Pavel Vaigl hodně nespokojen. „Především po taktické stránce jsme nezvládli domácí zápas s Přešticemi. Vedli jsme 2:0, hosté snížili a nakonec jsme jim v poslední minutě dovolili vyrovnat na 2:2. To bylo z naší strany školácké.“ O celkově útočné hře Senca svědčí i sedmačtyřicet nastřílených gólů. Čtrnáct jich vstřelil Václav Šperl a dvanáctkrát se trefil Pavel Švec. Hrající trenér však odmítá hodnotit jednotlivce.

„Všechno je to kolektivní práce a dobře hrál celý kolektiv. Náš útočně laděný fotbal se musel divákům líbit. I nadále budeme hrát hodně dopředu, ale musíme se zaměřit v přípravě také na taktickou stránku naší hry.“

Doubravecký lodivod si myslí, že v nejvyšší krajské soutěži několik celků dominuje nad ostatními. „Takové čtyři týmy kvalitou vyčnívají nad ostatními. Chrást, Horažďovice, Doubravka a zřejmě i Vejprnice. Ostatní je průměr.“

K pokutovým kopům, které se zahrávají poté, když utkání skončí nerozhodným výsledkem, má Pavel Vaigl svůj vlastní názor. „Penalty jsou přínosem především pro diváky, ale pro hráče jsou psychickou zátěží. Nikoliv snad pro zkušené harcovníky, ale pro ty mladé kluky to psychická zátěž rozhodně je.“

Zimní příprava v podání fotbalistů Doubravky bude hodně pestrá. „Začínáme 12. ledna a hrajeme náš turnaj na umělé trávě. Kromě toho máme sjednány i přípravné zápasy se silnými soupeři. Budeme hrát třeba s Tachovem nebo Domažlicemi. Připravuje se i soustředění od čtvrtka do neděle, které proběhne v únoru buď v Žinkovech nebo u Sycheráku,“ nastiňuje Pavel Vaigl nejbližší program mužstva.

Od vedení klubu prý žádný úkol okamžitého návratu do divize nemá. „Chceme opět produkovat líbivý ofenzivní fotbal, střílet góly a umístit se do druhého místa. Všechno ostatní by pro mě osobně bylo zklamáním.“