„Jako hráč už jsem proti Viktorce nastoupil několikrát, ale jako trenér? Možná proti juniorce, ale proti áčku budu mít premiéru," přitakává dvojnásobný český reprezentant, který v první lize kromě Plzně oblékal ještě dresy Slavie a Teplic. V české nejvyšší soutěži má na kontě 229 utkání a 54 branek.

Zahrál si také bundesligu v barvách Cottbusu a v maďarské lize působil v Ujpešti a ve Ferencvároši.

Na sklonku hráčské kariéry se vydal na dráhu trenéra a vloni usedl jako hlavní kouč na střídačku třetiligového Chomutova. S týmem nyní přezimuje na 8. místě v ČFL.

Zimní přípravu zahájil Robert Vágner s Chomutovem dříve, než původně předpokládal. „Měli jsme začít až v pondělí 13. ledna, ale kvůli sobotnímu přípravnému utkání s Viktorkou jsme zahájili trénink už tento týden ve středu, abychom se dali trochu dohromady," vysvětluje kouč.

„Na zápas v Plzni se všichni těšíme, hlavně pro kluky to bude obrovský zážitek. Zahrát si proti účastníkovi Ligy mistrů a nejlepšímu mužstvu u nás se vám nepoštěstí každý měsíc," považuje si Robert Vágner, který letos v květnu oslaví čtyřicítku.

„Trénovat budeme čtyřikrát až pětkrát týdně. K dispozici máme nové hřiště s umělým povrchem, které se nedávno otvíralo. Z hlavního stadionu to máme dvě stě metrů," říká trenér Chomutova.

Z kádru mu v zimě odešlo několik fotbalistů. „Urostlého útočníka Szmeka zkouší druholigový Zlín, do Viktorie Žižkov se vrátil do přípravy další útočník Roubal, který dříve působil v Chrástu. Záložník Nečas odešel do Rakouska a teplický Jelen má namířeno do Litvínova. Působení u nás ukončil i vietnamský gólman Le," vypočítává ztráty.

Severočeši naopak zkoušejí dva Afričany, čtyři hráče z bývalé Jugoslávie a tři dorostence. „Všichni dostanou šanci," dodává Robert Vágner.

Sobotní duel v Plzni začíná v Luční ulici v 11.00 hodin.