Tak tohle v plánu rozhodně nebylo. Fotbalisté Rokycan prohráli v předposledním 29. kole Fortuna divize A na půdě Doubravky 1:3 a i díky překvapivému vítězství Jankova nad Karlovými Vary spadli na sestupové 14. místo.

Co teď? Ptají se v Rokycanech. Svěřence trenéra Roberta Vágnera čeká již tento pátek mimořádně těžký úkol. Jeho hráči hostí v posledním kole suverénní Čížovou, která o víkendu definitivně podala přihlášku do ČFL. Nic než vítězství pro zachování naděje neexistuje. Ani výhra za tři body ale na udržení divizní příslušnosti stačit nemusí.

„Teď už se asi nic nedá dělat. Věděli jsme, že na Senku potřebujeme nutně vyhrát, ale celý zápas jsme byli jasně horší a domácí zaslouženě zvítězili. Chyběla nám bojovnost, nasazení a ty správné emoce. Někteří hráči si asi neuvědomili, o co hrají. Celé jaro směřovalo k tomu, že budeme hrát o záchranu a to se teď právě potvrdilo,“ čertí se rokycanský trenér Robert Vágner.

Jeho týmu nepomohl ani fakt, že tým Jankova, konkurent v boji o záchranu na domácí půdě zdolal Karlovy Vary 3:1 a s díky Rokycanům přenechal poslední příčku znamenající sestup.

„Abych byl upřímný, ani jsem nečekal, že by Vary v Jankově něco uhrály. Jankov hraje poslední kolo v Českém Krumlově a my s Čížovou, takže karty jsou rozdány jasně. Ani výhra nám totiž stačit nemusí. Myslím si, že porážka na Doubravce nám definitivně zlomila vaz,“ dodává kouč Rokycan.

ÚSPĚŠNÉ LOUČENÍ

Svůj poslední zápas letošního ročníku České fotbalové ligy sehráli fotbalisté Tachova. A uspěli. Družina trenéra Pavla Vaigla zvítězila v rámci 31. kola na půdě Litoměřicka 3:1 a udržela skvělou čtvrtou pozici.

„Jsme rád, že jsme se se sezonou rozloučili vítězstvím. Hráči měli v hlavách, že to bude s největší pravděpodobností jejich poslední třetiligový zápas v dresu Tachova. Celé jaro nám vyšlo parádně a tento zápas to jenom potvrdil. Domácí ale nebyli vůbec jednoduchým soupeřem. Nás ale v důležitých momentech podržel brankář Honza Turek,“ říká spokojený tachovský trenér Pavel Vaigl.

JISKRA NEBO LHOTA?

V nejvyšší krajské soutěže je už jasno o postupujícím do divize i sestupujících. Napínavý tak bude v posledním kole snad jen souboj o konečné druhé místo, které i přes víkendovou porážku s Petřínem (1:2) drží rezerva Domažlic, o bod před dotírající Lhotou. Chodové hrají v posledním kole na Rapidu, Lhota vyzve výběr Holýšova.