Jak Tachov tak Rokycany totiž skončily po podzimní části soutěže ve spodní části tabulky a na jaře je čeká boj o udržení.

Rokycanští mají za sebou už druhé přípravné utkání. Minulou středu prohrály s ligovým dorostem Viktorie 1:6 a stejný výsledek si zopakovaly o víkendu i s juniorkou úřadujících českých mistrů.

Rokycanské mužstvo je však v plném tréninkovém zápřahu, kterou absolvuje pětadvacet hráčů. „S áčkem trénuje i pět dorostenců: Michal Černý, Jakub Vaníček, Lukáš Cibulka, Michal Hlavsa a Tomáš Kroc,“ zdůraznil člen klubového výboru Pavel Grimm.

Na půlroční hostování z Nepomuku do Rokycan přišel Jan Brož, který hrál i v plzeňské Viktorii a naposledy působil v Kolovči.

„Nadále máme zájem o Jakuba Kocoura, který u nás hostuje z Viktorie, ale v současné době je po operaci a uvidíme, jak to s ním bude vypadat. Naopak hostování z Viktorie u nás ukončil Luděk Šilhánek, údajně míří do Přeštic, a Jakub Mudra přestoupil do Města Touškova,“ vylíčil Grimm pohyb v kádru zatím čtrnáctého týmu tabulky.

Rokycany se zatím připravují ve vlastním prostředí třikrát týdně, ale v závěru ledna je ještě čeká soustředění v Žinkovech.

V plné přípravě na jarní část divize jsou také hráči dvanáctého týmu soutěže z Tachova.

V sobotu Tachovští zvítězili 4:1 nad Holýšovem, který čekají hodně tvrdé jarní záchranářské práce ve Fincentrum krajském přeboru. „Většinou kvůli nachlazení nám chybělo pět hráčů, jinak mám v přípravě celý kádr pohromadě. Trénuje s námi i Lukáš Čížek, který je sice naším hráčem, ale je na ročním hostování v Rozvadově. Budeme ale s klubem jednat, aby mohl jaro odehrát u nás,“ uvedl tachovský trenér Jaroslav Pták.

O tom, že by Lukáše Čížka ve druhé části divizních bojů zřejmě potřeboval, svědčí skutečnost, že proti Holýšovu byl autorem dvou gólů.

Další přípravné střetnutí hraje Tachov v sobotu v Písku proti týmu hrajícímu ČFL.