Během podzimu navíc došlo u kádru k výměně trenérů. Františka Sluku, který odešel za novým angažmá do pražské Slavie, vystřídal Vratislav Opl, v předcházejících třech ročnících kouč Bolevce. Podle něj se musela náhlá změna na trenérském postu projevit ve hře i výsledcích. „Přišel jsem do týmu v průběhu rozjeté sezony, navíc jsem tu nikoho neznal. Začali jsme zkoušet různé herní varianty, asi měsíc trvalo, než vykrystalizovala osa týmu.“

V Přeštickém kádru se mohli na podzim opírat především o výkony zkušeného brankáře Karla Frančíka. „V mnoha zápasech nám skvěle zachytal, je pro nás velkou oporou. Hodně kvalitně se prezentovali i záložníci Křen, Duchek a Žitnik, v defenzivě podával velmi spolehlivé výkony Turek. Ještě kdyby se k tomu našel pravidelný střelec branek,“ přál si Opl.

Jeho svěřenci mu dokázali udělat největší radost v souboji s Bolevcem v posledním utkání podzimu. Ze hřiště kvalitního protivníka přivezli tři body a v tabulce přeskočili několik soupeřů. „Byl to pro mě prestižní duel, už jen z hlediska mého předešlého působení v Bolevci,“ neskrýval spokojenost přeštický lodivod a dodal: „Na druhou stranu jsme sehráli utkání, ve kterých byly body na dosah, ale nedisciplinovaností jsme se o ně připravili. Z tohoto pohledu mě mrzí porážka v Horažďovicích, v konečném účtování to může být rozhodující,“ uvědomuje si.

Pro jarní část soutěže a především boje o záchranu, by mančaft z jihu Plzeňska rád posílil. „Nějaké hráče máme v jednání, alespoň tři posily bych určitě uvítal. Vše je ale otázkou financí. Počítáme, že prostor dostane i několik dorostenců. Také se snažíme do týmu přivést asistenta trenéra,“ svěřil se kouč.

Do zimní přípravy vstoupí svěřenci Vratislava Opla oficiálně 14. ledna a program budou mít pořádně nabitý. „Ani teď v prosinci nezahálíme. Scházíme se jednou týdně v tělocvičně, abychom si udrželi kondici. Hned o prvním víkendu v novém roce nás čekají zápasy na halovém turnaji Lokomotivy Plzeň. Od poloviny ledna pak budeme trénovat třikrát týdně, mezi to vždy vložíme jedno utkání v rámci zimního turnaje na Doubravce. Zúčastníme se též západočeského poháru, takže budeme neustále v zápasovém rytmu,“ vypočítává Opl.

Začátkem února vyrazí tým na čtyřdenní soustředění do Nečtin. „Tam se zaměříme především na kondiční přípravu. Jako lahůdku jsme zařadili aerobic, který určitě bude pro všechny zpestřením i vítanou změnou,“ uzavírá přeštický kouč.