Oba celky se v úvodu utkání oťukávaly, jelikož nevěděly, co od sebe navzájem očekávat. Jako první se ale osmělili domácí a v 18. minutě zápasu otevřel domažlický Martin Knakal skóre zápasu.

„Stejně jako proti Čáslavi v minulém kole ČFL jsme i ve středu v pohárovém utkání proti Karviné vycházeli z výborné obrany a celý první poločas jsme protihráčům nedali příležitost vyrovnat," chválil své svěřence trenér Jiskry Stanislav Purkart.

Na začátku druhé půle ale Karviná ukázala své kvality a vůli vyrovnat. V 49. minutě hráč hostů Elvist Ciku překonal chodského brankáře Martina Ticháčka a srovnal na 1:1.

V té chvíli to vypadalo, že Karviné svítá na lepší časy, a začala více útočit. V 54. minutě přišel zlom v podobě odpískaného přímého kopu pro domácí, ke kterému se postavil kapitán Jiskry Petr Mužík, a proměnil ho stejně jako v posledním zápase ČFL.

„Po gólu byla Karviná donucena více otevřít hru s cílem utkání znovu vyrovnat. Myslím si ale, že zapomněla na zadní vrátka, a František Dvořák tak zanedlouho vsítil třetí branku," komentoval druhou půli Purkart.

„V zápase kluci předvedli velké nasazení a byla vidět vůle utkání zvládnout. Odměnou nám je osmifinále proti Viktorii Plzeň, pokud zvládne třetí kolo v Kladně," dodal.

Zítra Jiskru Domažlice čeká návrat do České fotbalové ligy. V osmém kole na svém hřišti přivítá Kolín, který má na svém kontě patnáct bodů a je momentálně na čtvrtém místě v tabulce. Zatímco Chodové mají o čtyři body méně a okupují až desáté místo.

„Času na regeneraci je málo, včera jsme měli volno a dnes nás čeká lehčí trénink, abychom se rozhýbali a nabudili," řekl týdnu k nabitému dvěma utkáními kouč Domažlic Stanislav Purkart.

„Věřím, že utkání zvládneme. Bude zapotřebí vůle, protože budeme mít v nohou oproti Kolínu středeční zápas. Doma ale chceme bodovat, po ztracených duelech si nemůžeme prohru dovolit," dodal.

Tereza Josefová