Jedny oslavy čtvrtého titulu po utkání s Ostravou už mají za sebou, dnes je čekají druhé. Po zápase s Jabloncem převezmou fotbalisté Viktorie Plzeň pohár pro mistra Synot ligy. A pak už v Doosan Areně a následně na plzeňském náměstí Republiky vypuknou společné oslavy mistrovského titulu číslo 4!

„Chceme zápas s Jabloncem zvládnout a užít si pak společně s fanoušky mistrovské oslavy," přeje si před posledním domácím duelem sezony trenér čerstvých šampionů Karel Krejčí, který ve své první sezoně v roli hlavního kouče dosáhl na titul mistra.

„Je to můj zatím největší sportovní úspěch v životě a věřím, že si oslavy zápasem s Jabloncem nepokazíme. Moc se těším na okamžik, až zvednu nad hlavu mistrovský pohár," vyznává se kouč Viktorie Plzeň.

Los předposledního kola určil Viktorii silného soupeře. I když v Jablonci si vzhledem k nákladným investicím do hráčského kádru a velkým předsezonním ambicím představovali úspěšnější sezonu, závěr ligového ročníku zastihl mužstvo ve velmi dobré formě. Jablonec postoupil v poháru do finále přes pražskou Spartu a vítězí i v lize.

„Je to velmi kvalitní a zkušené mužstvo, které je schopno v lize porazit kohokoliv," míní trenér, jemuž se do kádru vracejí obránci Limberský a Hejda, kteří si v minulém kole odpykali trest za čtyři žluté karty.

Trenér Krejčí bude spoléhat i na vyprodanou Doosan Arenu.

„Titul jsme získali s předstihem a na hráčích s blížícím se koncem sezony přece jen pozoruji menší koncentraci. Bude na nás trenérech, abychom hráče co nejvíce motivovali. Věřím, že až uvidí vyprodaný stadion, tak je to vyburcuje na maximum," spoléhá na fanoušky trenér Krejčí.

Je s podivem, že utkání v Plzni s předáním poháru si nevybrala žádná z televizí. „Je to pro nás překvapení, přesto chceme fanouškům zajistit přímý přenos zápasu na přistavených velkoplošných obrazovkách," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.
Program na náměstí začne už v 18.00 hodin, kolem jednadvacáté hodiny se očekává příjezd hráčů ve speciálním dopravním prostředku.

Viktoria přichystala fanouškům na náměstí speciální dárek. „V momentě, kdy kapitán Roman Hubník zvedne nad hlavu mistrovský pohár, začnou se ve stanech čepovat čtyři tisíce piv nepasterizované dvanáctky Gambrinus," říká mluvčí Viktorie. „Fanoušci se mohou těšit i na ohňostroj a závěrečné hudební překvapení," láká Pavel Pillár fanoušky na náměstí Republiky.