Deník pro vás vybral nejzajímavější otázky a odpovědi z on-line rozhovoru.

Někdy se mi zdá, že jste týmový hráč, někdy mám pocit, že příliš sólujete, chcete dát za každou cenu gól a nevidíte nabíhající spoluhráče. Je to taktika mužstva střílet z každé pozice? (Jan Šeba)
Od trenéra mám za úkol hodně chodit do soubojů jeden na jednoho a snažit se obcházet hráče. Snažím se připravovat šance svým spoluhráčům, nebo rovnou střílet. To záleží na situaci. Samozřejmě jako všichni v klubu jsem týmový hráč a všichni chceme střílet hodně gólů.

Jak vnímáte zvýšenou konkurenci na pravém kraji zálohy po návratu Davida Štípka? (Jakub Stránský)
David je výborný fotbalista a v přípravě odvádí skvělé výkony. I když hrajeme na stejném postu, jsme kamarádi. O tom, kdo bude hrát, rozhodne aktuální forma.

Můžete prosím porovnat práci trenérů Vrby a Uhrina? V čem je na tréninku rozdíl? (Jirka P.)
Nějaký zásadní rozdíl mezi nimi není. Co jsem zatím stihl poznat nového trenéra, tak se začátkem přípravy zaměřuje více na běhání. Od trenéra Uhrina mám podobné úkoly, jako mi dával trenér Vrba.

Co vám vůbec dalo angažmá 
v Německu, i když se příliš nevydařilo? (Michal Belšán)
Ve třiceti letech jsem chtěl vyzkoušet první angažmá v zahraničí, protože by se to už nikdy nemuselo opakovat. Byla to pro mě dobrá zkušenost a určitě toho nelituji. Plzeň pro mě byla jediným týmem, o kterém jsem při odchodu z Augsburgu uvažoval.

Jak se vám líbilo v Německu? Sledoval jste v Německu zápasy Viktorie? (Radek Nový)
Okolo fotbalu se v Německu točilo snad úplně všechno. Měli jsme skvělý stadion, dobré návštěvy, práce všech lidí v klubu byla na vysoké úrovni. Viktorku jsem sledoval buď v televizi, nebo na internetu, na některé zápasy jsem i jezdil.

Říká se říká o vás, že jste fanoušek Ferrari. Chci zeptat, jestli se zajímáte o stav Michaela Schumachera? Zajímalo by mne také, jak mluvíte německy a jaký dojem na Vás udělal Augsburg? (Pavel Novák)

Ano, Ferrari se mi líbí a stav Michaela Schumachera sleduji. Nejsem vůbec nadšený z toho, co se mu stalo a držím mu palce, aby se uzdravil. Německy se domluvím, ale není to stoprocentní. Augsburg je pěkné město, bydlel jsem ve vesnici hned vedle a měl tam svůj klid. Určitě se tam ještě vyrazím.

S kterým spoluhráčem si nejvíce rozumíte? Jak se ti líbí v Plzni a co říkáte na titul svých hokejových kolegů? Jaká hudba hraje nejčastěji v kabině? 
(Anča Baxová)
Nejvíce si rozumím s Davidem Limberským. V Plzni se mi moc líbí, chtěl bych tu zůstat i po skončení kariéry. S hokejisty se vzájemně podporujeme a moc jim přejeme úspěch, kterého dosáhli v minulé sezoně. Před zápasy posloucháme většinou Kabáty, přes týden si pouštíme všechno možné.

Jaké je auto vašich snů? Jaké auto máte? Jakou největší rychlostí jste jel v autě? (dd)
Auto mých snů je Audi R8 a momentálně mám Range Rover Sport. Nejvíce jsem v autě jel rychlostí asi přes 250 kilometrů za hodinu na dálnici v Německu.

Koho uznáváte nejvíce ve Viktorce? (Slávek Doležal)
Ze spoluhráčů Pavla Horvátha, který i ve svém věku podává skvělé výkony. Uznávám samozřejmě trenéra Uhrina a také Pavla Vrbu.

Jste příbuzný s trenérem Vlastimilem Petrželou? (Jiří)
Je to jen shoda jmen, příbuzní nejsme.