Domácí prvoligová Viktoria porazila 21:4 béčko Sokola Kozolupy B, účastníka IV. třídy ze severního Plzeňska. Utkání se uskutečnilo v rámci společného projektu Gambrinusu a Fotbalové federace České republiky (FAČR) nazvaného Kopeme za fotbal.

Obhájce titulu a účastník Ligy mistrů svého soupeře nijak nešetřil a do branky kozolupské rezervy padal jeden gól za druhým. Pěti brankami se blýskl Zifčák, který je v Plzni na testech.

Rozdíl v kvalitě obou týmů byl obrovský, ale o výsledek v tomto zápase zdaleka nešlo. Pro hráče Viktorie to bylo zpestření zimní dřiny, po zápase je čekal ještě běžecký trénink. A pro fotbalisty a fanoušky Kozolup, kteří v chladném a větrném počasí tvořili většinu z návštěvy tří stovek diváků, to byl obrovský zážitek.

„Bylo to skvělé. Viktorce všichni fandíme, chodíme na ligové zápasy, cestovali jsme za ní i do Milána či Barcelony na zápasy Ligy mistrů. Vidíme je v televizi a teď jsme si mohli proti nim zahrát,“ pochvaloval si kozolupský fotbalista Jiří Sluka. „Chovali se normálně, vůbec se na nás nepovyšovali. Potvrdilo se, co se říká, že v kabině Viktorie je skvělá parta,“ dodal fotbalista, který ještě ve svých pětačtyřiceti letech obléká dres béčka Kozolup. Vztah má i k Viktorii, hrával za ni v mládežnických týmech.

Zápas si užili i fotbalisté Viktorie. Kapitán týmu Pavel Horváth vyboxoval při rohovém kopu soupeře ve vlastní šestnáctce míč rukou a kozolupský gólman penaltu proměnil. Příliš dlouho se však radoval se svými spoluhráči ze vstřelené branky, Viktoria rychle rozehrála a Horváth poslal míč z poloviny hřiště do opuštěné branky.

„To víš, musíš chvátat do branky,“ volal s úsměvem na gólmana Kozolup kapitán Viktorie. „Je to super akce pro lidi, snad si to fanoušci i hráči Kozolup užili. Příště bychom jen mohli termín stanovit na léto, aby si to lidé mohli místo čaje užít také s pivem,“ dodal Pavel Horváth.

Akce se líbila i trenéru Viktorie Pavlu Vrbovi. „My jsme zápas brali spíše jako exhibici, po utkání hráči samozřejmě ještě trénovali. Ale pro propagaci fotbalu je to dobrá věc. Překvapilo mě, kolik fanoušků do Luční přišlo,“ uvedl trenér Pavel Vrba.

FC Viktoria Plzeň – Sokol Kozolupy B 21:4 (9:2)

Branky: Zifčák 5, Petržela 3, Fillo 3, Darida 2, Berger, Horváth, Sladký, Štípek, Limberský, Wágner, Ďuriš, Pilař – Davídek, Tejc, Frič, Bodurka z PK.

Sestava Viktorie – I. poločas: Daněk – Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský – Petržela, Horváth, Darida, Zifčák – Hora, Wágner. II. poločas: Daněk – Řezník, Božič, Trapp, Sladký – Štípek, Ďuriš, Berger, Pilař – Fillo, Zifčák.